Anot tarnybos, verslininkas atlygino žalą valstybei, pripažino savo kaltę. Pagal laidavimą jis atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės Panevėžio apygardos teismo sprendimu.
Tyrimo duomenimis, bendrovė, kurios transporto parką sudaro daugiau kaip 40 automobilių, vertėsi krovinių gabenimu į Skandinavijos valstybes.
Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad šios iš Švedijos grįžtančios bendrovės transporto priemonės į Lietuvą pargabendavo automobilius.
Pasak FNTT, bendrovės vadovas susitardavo su lietuviais automobilių pirkėjais dėl jų transporto priemonių gabenimo į Lietuvą ir už tai gaudavo tam tikrą sutartą atlygį.
„Lengvojo automobilio savininkas už tokią paslaugą sumokėdavo apie 150 eurų, o krovininio automobilio atvežimas kainuodavo apie 200 eurų. Užfiksuota, kad per beveik dvejus metus į Lietuvą buvo pargabenta apie 400 transporto priemonių“, – rašoma pranešime.
Jame taip pat teigiama, kad bendrovės direktorius nesudarydavo tokių krovinių gabenimo paslaugų sutarčių, neišrašydavo PVM sąskaitų faktūrų.
Iš Švedijos sugrįžtančių transporto priemonių dokumentuose buvo įrašomi duomenys, kad jos į Lietuvą grįžta tuščios, nors realiai jose buvo gabenami automobiliai.
Skaičiuojama, kad per kelerius metus bendrovės apskaitoje nebuvo užfiksuota daugiau nei 60 tūkst. eurų įplaukų, gautų iš automobilius įsigijusių asmenų.
Už transportavimo paslaugas gauti grynieji pinigai nebuvo įtraukti į bendrovės apskaitą.
Nustatyta, kad neapskaičius šių gautų pajamų ir neteisingai pateikus duomenis apie jas mokesčių administratoriui, buvo išvengta sumokėti beveik 18 tūkst. eurų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių.