Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroras Raimundas Aukštakalnis surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl galimai sukčiavusių dviejų tauragiškių, kurie iš draudimo įmonių, įtariama, mėgino įgyti didelės vertės turtą – daugiau nei 20 tūkst. eurų draudimo išmokų.
Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, kai vienai draudimo bendrovei kilo įtarimų, jog šių metų sausį Tauragės rajone kilęs eismo įvykis gali būti imituotas. Ekspertams pastebėjus, jog eismo įvykio metu automobiliams padaryti sugadinimai nėra tarpusavyje suderinami, kreiptasi į teisėsaugos pareigūnus. Aiškintis galimo nusikaltimo aplinkybių ėmėsi Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai.
Atlikto tyrimo duomenimis, 37-erių metų tauragiškis, vienos Tauragėje registruotos įmonės direktorius, veikdamas išvien su taip pat Tauragėje gyvenančiu, kitoje įmonėje vadovaujančias pareigas užimančiu, 43-ejų metų vyru suplanavo inscenizuoti eismo įvykį ir taip pasipelnyti iš draudimo bendrovių.
Įtariama, kad kaltinamieji draudimo kompanijoms pateikė duomenis apie realiai neįvykusį eismo įvykį. Tyrimo duomenimis, autoįvykio deklaracijoje abu vyrai melagingai užfiksavo, jog 37-erių verslininko įmonei priklausantis „Renault Traffic“ markės automobilis, nepraleidęs pagrindiniu keliu važiavusio, kitam kaltinamajam priklausančio „Mercedes Benz“ automobilio, rėžėsi į jį ir taip apgadino abi transporto priemones.
Tyrimo metu surinkta duomenų, jog „Mercedes Benz“ automobilis dar iki minimo autoįvykio buvo identiškai apgadintas, o „Renault Traffic markės automobiliui kai kurios detalės pakeistos sugadintomis prieš eismo įvykio imitavimą.
Skaičiuojama, kad „Mercedes Benz“ vairuotojas iš draudimo bendrovės savo naudai mėgino įgyti beveik 14 tūkst. eurų, o tariamo eismo įvykio kaltininkas, „Renault Traffic“ vairuotojas – daugiau nei 7 tūkst. eurų draudimo lėšų.
Valstybinį kaltinimą teisme palaikysiantis prokuroras R. Aukštakalnis tokius abiejų kaltinamųjų veiksmus kvalifikavo kaip dokumentų klastojimą ir pasikėsinimą įgyti didelės vertės turtą. Baudžiamasis kodeksas už dokumento suklastojimą numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki trejų metų, o už sunkų nusikaltimą – sukčiavimą, siekiant įgyti didelės vertės turtą, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmams.