Kyšius ėmę muitinės pareigūnai lieka nuteisti ir turės sumokėti jiems skirtas baudas

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi baudžiamąją bylą apeliacine tvarka, atmetė dėl kyšininkavimo nuteistų penkių buvusių ar šiuo metu nuo pareigų nušalintų muitinės pareigūnų ir jų gynėjų apeliacinius skundus. Nuteistieji turės sumokėti ir Vilniaus apygardos teismo 2019 m. gruodžio 18 d. nuosprendžiu jiems skirtas 450 MGL (16 947 eurų) dydžio baudas.

Teisėjų kolegija atmetė dėl kyšininkavimo nuteistų penkių muitinės pareigūnų ir jų gynėjų apeliacinius skundus.<br> Lietuvos Respublikos prokuratūros nuotr.
Teisėjų kolegija atmetė dėl kyšininkavimo nuteistų penkių muitinės pareigūnų ir jų gynėjų apeliacinius skundus.<br> Lietuvos Respublikos prokuratūros nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 12, 2022, 11:27 AM, atnaujinta Jan 12, 2022, 2:16 PM

Teikdami apeliacinius skundus, nuteistieji ir jų gynėjai prašė juos išteisinti arba sušvelninti jiems skirtas bausmes.

Pirmosios instancijos teismas buvusius ar šiuo metu nuo pareigų nušalintus muitininkus nuteisė už tai, kad būdami Vilniaus teritorinės muitinės posto pareigūnai, t.y. valstybės tarnautojai, bei dirbdami Vilniaus teritorinės muitinės Vaidotų geležinkelio poste nuo 2014 m. liepos mėn. iki 2016 m. vasario mėn., veikdami bendrininkų grupėje, savo ir kitų bendrininkų naudai ėmė kyšius už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus.

Vaidotų geležinkelio poste įforminant muitinės deklaracijas, iš muitiniam tikrinimui dokumentus pateikusių asmenų, dažniausiai muitinės tarpininkų, pareigūnai rinko neteisėtas, niekuo nepagrįstas rinkliavas – pinigus, kuriuos sunešdavo į bendrą kasą ir kuriuos vėliau pasidalindavo tarpusavyje.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija, atmesdama nuteistųjų skundus, nurodė, kad nuteistieji padarė apysunkį tyčinį nusikaltimą. Nusikalstami veiksmai buvo gerai organizuoti, neteisėtas atlygis už muitinės procedūrų atlikimą buvo imamas pakankamai ilgą laikotarpį.

Teisėjų kolegijos nuomone, už padarytą nusikalstamą veiką nuteistiesiems paskirtos bausmės tiek savo rūšimi (bauda), tiek dydžiu neprieštarauja teisingumo ir proporcingumo principams, padės įgyvendinti bausmės tikslus bei negali būti vertinamos kaip aiškiai per griežtos.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.