Klaipėdos ir Kretingos rajonuose sulaikyti 5 narkotikų platintojai – įtariamųjų skaičius gali didėti

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai su įkalčiais sulaikė narkotines (psichotropines) medžiagas įtariama platinusius asmenis ir kvaišalų pirkėjus.

 Klaipėdos ir Kretingos rajonuose sulaikyti 5 narkotikų platintojai – įtariamųjų skaičius gali didėti.<br> Klaipėdos apskrities VPK nuotr.
 Klaipėdos ir Kretingos rajonuose sulaikyti 5 narkotikų platintojai – įtariamųjų skaičius gali didėti.<br> Klaipėdos apskrities VPK nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 9, 2022, 9:39 AM, atnaujinta Jun 9, 2022, 12:53 PM

Didelės apimties tyrimas atliekamas bendradarbiaujant su Klaipėdos apskrities VPK Kretingos rajono PK bei Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnais.

Dar 2022 m. kovo mėnesį Kretingoje, Vytauto gatvėje, KPONTV ir Kretingos rajono PK pareigūnai sulaikė niekur nedirbantį, anksčiau už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis teistą, 40 m. Kretingos rajono gyventoją. Šio asmens automobilio apžiūros metu rasta psichotropinės medžiagos – amfetamino.

2022 m. gegužės mėn. pradžioje Kretingoje, Palangos gatvėje, policijos pareigūnai sulaikė vienoje iš uždarųjų akcinių bendrovių dirbantį, užsienyje už įvairias nusikalstamas veikas teistą, 43 m. Kretingos rajono gyventoją. Vyriškio apžiūros metu taip pat rasta amfetamino.

Tęsiant tyrimo veiksmus, po kelių dienų Kretingoje, Geležinkelio g., teisėsaugininkai sulaikė niekur nedirbantį, anksčiau už vagystes, sukčiavimą, plėšimą, už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis teistą, 41 m. klaipėdietį bei kartu buvusį, vienoje iš uostamiesčio bendrovių dirbantį, anksčiau ne kartą už vagystes, sukčiavimus, turto pasisavinimą teistą, 39 m. Klaipėdos miesto gyventoją.

Automobilio, kuriuo naudojosi minėti vyriškiai, apžiūros metu rasta narkotinės medžiagos – heroino. Įvykio vietos apžiūros metu, šalia automobilio, taip pat rasta heroino.

2022 m. gegužės mėnesio viduryje policijos pareigūnai Klaipėdos ir Kretingos rajonuose sulaikė ir minėtas narkotines (psichotropines) medžiagas įtariama platinusius asmenis.

32 m., niekur nedirbantis, anksčiau ne kartą už plėšimus, vagystes, sukčiavimus, neteisėtą mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą, neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis teistas, kretingiškis sulaikytas Klaipėdos rajone kartu su 33 m. niekur nedirbančia, anksčiau už vagystes, vengimą atlikti arešto bausmę arba sugrįžti į kardomojo kalinimo vietą, fizinio skausmo sukėlimą arba nežymų sveikatos sutrikdymą teista, šeimos nare.

Atliktos kratos pastarųjų gyvenamojoje vietoje metu rastas amfetaminas, psichotropinė medžiaga – diazepamas, dvejos elektroninės svarstyklės su heroino ir amfetamino pėdsakais.

Tą pačią dieną pareigūnai Kretingos rajone sulaikė 33 m., vienoje iš bendrovių dirbantį, anksčiau už turto sunaikinimą ar sugadinimą teistą, Kretingos rajono gyventoją.

Kratos pastarojo gyvenamojoje vietoje metu rastas amfetaminas, elektroninės svarstyklės su amfetamino pėdsakais bei dopingo medžiagos.

Šiuo metu įtarimai dėl nusikalstamų veikų padarymo įteikti penkiems asmenims. 32 m. ir 33 m. šeimos nariai bei 33 m. vyriškis įtariami narkotinių (psichotropinių) medžiagų platinimu.

39 m. ir 41 m. asmenys įtariami šių medžiagų įgijimu. Įtariamųjų skaičius gali didėti.

Penki įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę, vėliau trims iš jų paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas. Kitiems įtariamiesiems paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 2 metų.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numatytas laisvės atėmimas nuo 2 iki 8 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.