Nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl Rusijos Federacijos ambasados tvoros ištepliojimo dažais: vyrai siekė išreikšti pilietinę poziciją

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl vasario 24 d. įtarto viešosios tvarkos pažeidimo (pagal Baudžiamojo kodekso 284 str.) prie Rusijos Federacijos ambasados.

Rusijos Federacijos ambasada.<br>D.Umbraso nuotr.
Rusijos Federacijos ambasada.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lietuvos Respublikos prokuratūra

Mar 3, 2023, 3:33 PM

Kaip praneša Lietuvos Respublikos prokuratūra, toks sprendimas priimtas konstatavus, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Ikiteisminis tyrimas Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariate buvo pradėtas vasario 24-ąją, kai naktį buvo sulaikyti du Rusijos Federacijos piliečiai, kurie raudonais dažais ištepliojo Rusijos Federacijos ambasados pastato tvorą ir prie jos esančio grindinio trinkeles.

Tyrimo metu nustatyta, kad Rusijos Federacijos piliečiai šiuos veiksmus atliko norėdami išreikšti protestą prieš Rusijos Federacijos vykdomą karą Ukrainoje ir taikių piliečių žudymą. Tamsų paros metą jie pasirinko, nes nenorėjo pažeisti Lietuvos Respublikos įstatymo ir žmonių rimties bei tvarkos, be to, tuo metu suėjo lygiai metai, kai Rusijos Federacija užpuolė Ukrainą.

Nutarime nutraukti ikiteisminį tyrimą prokuroras nurodo, kad asmenys siekė išreikšti pilietinę poziciją prieš Rusijos Federacijos pradėtą ir iki šiol vykdomą karą Ukrainoje, o ne sugadinti svetimą turtą ar pažeisti viešąją tvarką. Tyrimo duomenimis, įtariamųjų veiksmai, kuriais jie išreiškė protestą, truko trumpai, vyko tamsiu paros metu, šalia nebuvo jokių pašaliečių, todėl negalima teigti, jog jie sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką.

Prokurorui priėmus sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą, jo metu surinkta medžiaga bus perduota Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui vertinti, ar Rusijos Federacijos piliečiai savo veiksmais nepadarė Administracinių nusižengimų kodekse numatyto tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimo (pagal ANK 366 str. ).

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.