Šiaulių policija perspėja nesidžiaugti pigiu pirkimo-pardavimo sandoriu internete – gali tykoti sukčiai

Vis daugiau žmonių naudojasi patogiu pirkimu internete, tačiau vis daugiau jų ir kreipiasi į policiją dėl negautos prekės bei negrąžintų pinigų. Ypač tais atvejais, kai pirkimo-pardavimo sandoris yra sudaromas ne su interneto parduotuve, o su privačiu asmeniu. Ir dar – tais atvejais, kai randate nerealiai pigią prekę, lyginant su jos realia kaina.

Internetu prekių ieškantys žmonės gali tapti sukčių aukomis. <br>V.Balkūno asociatyvi nuotr.
Internetu prekių ieškantys žmonės gali tapti sukčių aukomis. <br>V.Balkūno asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 26, 2024, 10:57 AM, atnaujinta Jan 26, 2024, 10:59 AM

Štai Mažeikiuose gyvenanti moteris internetinėje drabužių tarpusavio prekybos platformoje „Vinted“ surado skelbimą, kuriame kelis tūkstančius kainuojanti garsaus prekės ženklo „Saint Laurent rankinė“ buvo parduodama už 500 eurų.

Tokia sėkme apsidžiaugusi moteris nedelsdama pervedė pinigus į nurodytą pardavėjo sąskaitą ir ėmė laukti išsvajotos prekės. Deja, jos taip ir nesulaukė. Moteris buvo kantri ir vis tikėjo pardavėjo kalbomis apie kažkur pasiklydusią, o paskui ir dingusią siuntą.

Po to dar buvo pažadai grąžinti pinigus už dingusią prekę, tačiau ir vėl atsirasdavo priežasčių, dėl kurių mažeikiškės nepasiekdavo jo neva pervesti pinigai. Tik po kelių mėnesių laukimo moteris susivokė, kad bus patekusi į sukčių aferą ir kreipėsi į policiją.

Beje, ši moteris – ne vienintelė nukentėjusioji, nutarusi „Vinted“ platformoje įsigyti parduodamų prekių. Pastaruoju metu šioje interneto platformoje pirkimo-pardavimo sandorius sudarinėję asmenys nukentėjo ne vienas.

Ir nebūtinai čia. Yra dar daug įvairiausių skelbimų portalų, kuriuose intensyviai darbuojasi sukčiai, siūlydami prekių labai patraukliomis kainomis. Per dvi pastarąsias savaites Šiaulių ir Telšių apskričių policija sulaukė 6 pranešimų apie tai, jog negavo internetu pirktos prekės ir negali atgauti sumokėtų pinigų, nes pardavėjas tapo nepasiekiamas.

Viena Joniškio rajono gyventoja nesulaukė 100 rulonų šieno ir prarado 180 eurų. Šiauliuose gyvenantis vyras, nutaręs internetu apsirūpinti automobilio detalėmis, neteko 4000 eurų, Telšių gyventoja, pervedusi užstatą už perkamą butą, atsisveikino su 500 eurų, nes pardavėjas iš karto po šios finansinės operacijos tapo nepasiekiamas.

Taigi, pirkdami internetu iš privačių asmenų, nepamirškite prielaidos, kad po pardavėjo vardu gali slėptis sukčius, neturintis jokios prekės, o tik norintis iš jūsų išvilioti pinigus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.