Bažnyčią Kaune apiplėšusiems vyrams – laisvės atėmimo bausmės

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose paskelbtas nuosprendis baudžiamojoje byloje dėl Kauno mieste esančios bažnyčios apiplėšimo.

Teisingumo deivė Temidė.<br>V.Ščiavinsko asociatyvi nuotr.
Teisingumo deivė Temidė.<br>V.Ščiavinsko asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Kauno apylinkės teismas

Mar 13, 2024, 10:37 AM

Įrodyta, kad 3 teistumus turintis J.M. ir 18 kartų teistas A.V., veikdami kartu, 2023 m. gruodžio 16 d. apiplėšė Kauno mieste esančią bažnyčią. Vyrai, būdami girti, peiliais grasino nukentėjusiajam, atėmė jam galimybę priešintis, liepė atrakinti bažnyčios raštinės duris bei atiduoti ten buvusius pinigus. Taip jie iš bažnyčios raštinės pagrobė 100 eurų, priklausančių bažnyčiai ir 595 eurus, priklausančius labdaros organizacijai.

Abu kaltinamieji teisme pripažino savo kaltę. Jie aiškino, kad kartu vartojant alkoholį, J.M. pasiūlė eiti apvogti bažnyčią, o A.V. sutiko. Nukentėjusysis teigė, jog tą dieną bažnyčioje žmonėms dalino kalėdaičius ir pastebėjo prie aukų dėžutės įtartinai besielgusį vyrą, kurį sudrausmino. Vėliau tas pats vyriškis nukentėjusiajam užstojo kelią ir išsitraukęs peilį liepė atrakinti raštinės duris. Tuo metu vienam kaltinamajam stebint aplinką, jog neateitų pašaliniai žmonės, kitas pavogė visus ten buvusius pinigus.

Teismas, skirdamas bausmes, atsižvelgė į tai, kad kaltinamieji padarė sunkų nusikaltimą, jie yra teisti, bausti administracine tvarka, nedirbantys. Atsižvelgus į teisiamuosius charakterizuojančias aplinkybes, siekiant įgyvendinti bausmės paskirtį, įvertinant tai, kad bausmės tikslai yra ne tik nubausti nusikalstamą veiką padariusį asmenį, atimti ir apriboti galimybę daryti naujas nusikalstamas veikas, bet ir paveikti juos, kad atlikę bausmes laikytųsi įstatymų ir vėl nenusikalstų, abiems buvo paskirtos realios laisvės atėmimo bausmės.

2024 m. kovo 12 d. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų nuosprendžiu J.M. ir A.V. pripažinti kaltais dėl plėšimo. Jiems abiems paskirtos 4 metų laisvės atėmimo bausmės.

Kadangi abu pripažino savo kaltę ir byla buvo išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, bausmės sumažintos trečdaliu ir skirti 2 metų ir 8 mėnesių laisvės atėmimai. Prie šios bausmės pridėjus abiejų neatliktas bausmes jiems skirtos galutinės subendrintos bausmės – laisvės atėmimai 3 metų ir 4 mėnesių laikotarpiams.

A.V. taip pat paskirta 60 MGL (3 000 eurų) dydžio bauda. Byloje taip pat tenkintas civilinis ieškinys turtinės žalos atlyginimui.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.