Šnipinėjimo skandalas Panevėžio savivaldybėje baigėsi teismo nuosprendžiu: sutuoktinių pora turės susimokėti baudas

Panevėžyje apkaltinamąjį nuosprendį išgirdo keturiasdešimtmečiai sutuoktiniai, sukėlę šnipinėjimo skandalą Panevėžio miesto savivaldybėje. Nukentėjusiaisiais šioje byloje pripažinti 9 asmenys, o įvairiose patalpose bei tarnybiniame automobilyje įrengta pasiklausymo įranga neteisėta informacija buvo surinkta dar apie 20 savivaldos darbuotojų.

Teisingumo deivė Temidė.<br>V.Ščiavinsko asociatyvi nuotr.
Teisingumo deivė Temidė.<br>V.Ščiavinsko asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lietuvos Respublikos prokuratūra

Mar 15, 2024, 10:07 AM

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2018 metų pavasarį kaltinamasis K.A. išsiaiškino, kad jo žmona J.A., tuo metu dirbusi Panevėžio miesto savivaldybėje, užmezgė romaną su bendradarbiu.

Pastarasis vyras santykius nutraukė, tačiau jo bei jo draugės ramybę ėmė drumsti SMS žinutės ir telefoniniai skambučiai. Pora pasijuto sekama, skambučių apie nederamus panevėžiečio santykius sulaukė ir poros tėvai, įžeidinėjantys komentarai pasipylė socialiniuose tinkluose.

Kaltinamasis K.A. žmonos bendradarbį apkaltino dėl jųdviejų romano ir reikalavo palikti ją ramybėje. Tuo tarpu jo sutuoktinė šiam bendradarbiui toliau atkakliai rodė dėmesį, nors jis ir nutraukė su ja santykius. Dėl moters persekiojimo vyras net parašė skundą savivaldybės administracijai.

Po to, kai 2018 metų rudenį K.A. buvusį žmonos meilužį agresyviai užsipuolė per sporto varžybas, kuriose šis dalyvavo, vyras kreipėsi į policiją. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, tačiau nukentėjusysis ir jo draugė pareigūnams papasakojo ir apie patiriamą persekiojimą.

Atliekantiems ikiteisminį tyrimą policijos pareigūnams kilo įtarimų, kad ši pora galėjo būti neteisėtai sekama. Įtariamųjų namuose atlikus kratą, buvo rasta daugiau nei 60-ies pokalbių garso įrašai, taip pat nuotraukų, kitos galimai neteisėtai surinktos informacijos.

Dalis šių įrašų – įrašyti telefoniniai pokalbiai, o likę – slapta daryti garso įrašai iš Panevėžio miesto savivaldybės rūkomojo, kabineto bei tarnybinio automobilio. Ikiteisminį tyrimą atliekantiems pareigūnams pavyko nustatyti beveik 30 žmonių, kurių pokalbiai buvo slapta įrašyti. Septyni iš jų šioje byloje pripažinti nukentėjusiaisiais. Nukentėjusiaisiais šioje byloje buvo pripažintas ir su kaltinamąja romaną turėjęs vyras bei jo draugė.

Panevėžio apylinkės teismas kovo 14 dieną J.A. pripažino kalta dėl neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo ir panaudojimo bei neteisėto techninių priemonių įrengimo ir panaudojimo informacijai rinkti. Subendrinus jai skirta 12 tūkst. eurų bauda.

Kaltinamosios sutuoktinį K.A. teismas pripažino kaltu dėl neteisėto informacijos rinkimo, neteisėto techninių priemonių įrengimo ir panaudojimo informacijai rinkti bei viešosios tvarkos pažeidimo. Teismas jam skyrė subendrintą 9,5 tūkstančio eurų baudą. Nuteistieji įpareigoti jas sumokėti per 2 metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Teismas taip pat nusprendė, kad nuteistieji privalės atlyginti nukentėjusiems 11 tūkst. eurų neturtinės žalos.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.