Bausmė brutalų plėšiką pasivijo po 15 metų

Penktadienį Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje 40 metų A. N. kaltinamas sunkiu kūno sužalojimu dėl savanaudiškų paskatų ir plėšimu įsibraunant į gyvenamąją vietą. Nusikaltimas padarytas 2009 metais, tačiau teisiamųjų suole vyras atsidūrė tik dabar, ilgą laiką jis slapstėsi Jungtinėje Karalystėje. Kaltinamasis savo kaltę pripažino.

Nuteistajam kalėjime teks praleisti pusketvirtų metų. <br>V.Balkūno asociatyvi nuotr.
Nuteistajam kalėjime teks praleisti pusketvirtų metų. <br>V.Balkūno asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Šiaulių apygardos teismas

Apr 12, 2024, 4:55 PM, atnaujinta Apr 12, 2024, 4:56 PM

Nustatyta, kad 2009 m. sausio 29 d., apie 18.30 val., Niūraičių kaime, Joniškio rajone. A. N. būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, veikdamas bendrininkų grupe kartu su dar trimis vyrais, bendrais tyčiniais veiksmais, išimdami prieangio langus, įsibrovė į nukentėjusiojo vienkiemyje gyvenančio vyro namą.

Įsibrovėliai namo šeimininką užpuolė, vos šis spėjo atidaryti duris, kai vienas iš kaltinamųjų į jas pasibeldė. Nuo suduoto smūgio vyras nukrito prieangyje ant grindų. Auką įsibrovėliai mušė namo prieangyje, po to ištempė jį į namo kiemą.

Kaip vėliau konstatavo medicinos ekspertai, nuo smūgių vyrui lūžo kaukolė, buvo padaryti kiti kūno sužalojimai. Namo kieme gulinčiam vyrui įsibrovėliai lipnia juosta surišę rankas, kojas, užklijavę burną, taip  atimdami nukentėjusiajam galimybę pasipriešinti, reikalavo pasakyti, kur yra paslėpti pinigai. Kadangi namo šeimininkas nieko nepasakė, kaltinamieji patys apieškojo namus. Iš aukos aptiktos piniginės pagrobę 800 litų, mobiliojo ryšio telefoną „Nokia 1200“ pasišalino.

Teismas nustatė, kad 2009 metų sausio 29-ąją keturi vyrai Vilniuje vartojo alkoholį. Begeriant kilo mintis prasimanyti pinigų. Joniškyje gimęs A. N. žinojo, kad minėtas Niūraičių kaimo gyventojas neva yra gavęs palikimą ir turi pinigų. Vyrai sėdo į automobilį ir nuvyko į Niūraičius. Automobilį vairavo tada mažiausiai nuo alkoholio apsvaigęs bendrininkas. Įsibraudami į aukos namą visi keturi veidus dengė juodomis kaukėmis. Pasišalindami iš nusikaltimo vietos kaukes išmetė netoli tos vietos, kur buvo palikę savo automobilį.

Ikiteisminio tyrimo metu trys kaltinamieji buvo nustatyti ir sulaikyti. Nesuradus kaltinamojo A. N. byla buvo išskirta, o jo bendrininkai atsidūrė teisiamųjų suole. 2017 metų birželį Šiaulių apygardos teismas visus tris pripažino kaltais. Jiems paskirtas bausmes nuteistieji jau yra atlikę.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo paskelbta A. N. paieška, 2016 metų balandį išduotas Europos arešto orderis. Nustatyta, kad tų pačių metų sausį A. N. savo gyvenamąją vietą deklaravo Jungtinėje Karalystėje. Kaltinamasis netrukus buvo sulaikytas, bet greitai ir paleistas. 2016 metų birželį A. N. vėl atsidūrė pareigūnų rankose, o kai nesutiko būti perduotas Lietuvai, Jungtinės Karalystės pareigūnai jį paleido už užstatą, tada A. N. pasislėpė. Trečią kartą A. N. buvo sulaikytas 2023 metų spalio 5 dieną ir netrukus parskraidintas į gimtinę.

Teisme A.N. savo kaltę pripažino, papasakojo apie įvykio aplinkybes. Vyras pridūrė, kad visų nusikaltimo detalių prisiminti negali. Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad nuo nusikaltimo padarymo praėjo ilgas laiko tarpas, atsižvelgė ir į kaltinamojo sveikatos būklę. Vyro atsakomybę lengvinančia aplinkybe teismas pripažino tai, jog jis savo kaltę pripažino. Kaltinamojo atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažinta tai, kad nusikaltimą  A. N. padarė bendrininkų grupe, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.

Už padarytą nusikaltimą teismas A. N. paskyrė bausmę – laisvės atėmimą 3 metams 6 mėnesiams. Nuteistasis policijai turės sumokėti 3104 eurus už ekstradicijos išlaidas.

Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.