Jaunimo maudynės Šilutėje baigėsi tragiškai

Po karštos darbo dienos prie upės išsimaudyti atėjusi kompanija net neįtarė, kad vakare į namus jie grįš be vieno draugo. Šilutėje, Šyšos upėje, nuskendo jaunas, apie 28 metų vaikinas.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

2014-07-10 22:03, atnaujinta 2018-02-12 01:57

Į Lietuvą atėjus karštai oro srovei - pranešimai apie skęstančiuosius pasipylė vienas po kito. Deja, šį kartą vėl neišvengta aukų.

Nelaimė Šyšos upėje įvyko ketvirtadienio vakarą. Specialiosios tarnybos gavo pranešimą apie galimai nuskendusį žmogų. Į įvykio vietą nuvykę gelbėtojai vandens telkinį apieškojo valtimi. Tačiau skenduolio aptikti jiems nepavyko. Teko išsikviesti narus iš Klaipėdos.

Atvykę narai surado nuskendusį vaikiną. Jis buvo užsidėjęs nardymo akinius. Pasak jo draugų, visa kompanija atėjusi prie upės patraukė maudytis. Draugai nardė ir pastebėjo, kad vaikinas kurį laiką neišnyra. Šie ėmė jo ieškoti, tačiau kai nepavyko rasti, iškvietė gelbėtojus.

Spėjama, kad vaikinas benardydamas galėjo susitrenkti galvą, kadangi upėje daugybė medžio nuolaužų.

****

Sinoptikams žadant šiltesnius orus, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų atsargiai elgtis prie vandens telkinių.

Kad išvengtumėte skaudžių nelaimių, turite būti ypač atsargūs ir įsidėmėti šiuos patarimus.

Nesimaudykite nežinomose, nuošaliose vietose: geriau pasirinkite paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur budi gelbėtojai. Nestovėkite ir nežaiskite ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį. Tai gali būti status krantas, prieplaukos kraštas, tiltas.

Neplaukite už plūdurų, nors ir esate geras plaukikas. Negalima plaukti arti prie praplaukiančių laivų, nes plaukiantįjį vandens srovė gali įtraukti po laivo sraigtais.Nešokinėkite į vandenį nežinomoje vietoje, kur galima susižaloti atsitrenkus į dugne esančius kietus arba aštrius daiktus.

Besimokantiems plaukti patartina turėti plaukimo liemenes, pripučiamas rankoves ir kitokias pagalbines (pripučiamas) priemones. Šiuo metu galima nusipirkti panašių priemonių parduotuvėse, tačiau perkant reikia atkreipti dėmesį į jų kokybę ir įvertinti, ar jie patogūs, neslidūs. Tačiau neplaukiokite ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių.

Pavojinga išdykauti valtyje, vaikščioti joje, ją supti, nes valtis gali apvirsti.Nesimaudykite iškart po valgio. Perkaitę saulėje, nešokite staiga į vandenį, prieš tai juo apsišlakstykite.

Draudžiama maudytis vienam. Mažamečiai vaikai gali maudytis tik suaugusiųjų prižiūrimi. Jeigu pasidaro šalta ar blogai pasijuntama, reikia išlipti iš vandens, nusišluostyti ir sausai persirengti, pabėgioti, pasimankštinti, kol pasidarys šilta.

Pradėję skęsti, pasistenkite įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipkite mojuodami rankomis.Pamatę skęstantį žmogų, šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir kvieskite gelbėjimo tarnybas bendruoju pagalbos telefonu 112. Tada apsidairykite, ar šalia nėra kokios nors gelbėjimo arba parankinės priemonės (gelbėjimo rato, valties, čiužinio ir kt.), kuria naudojantis būtų galima padėti skęstančiajam. Jeigu įmanoma, pamėginkite pasiekti skęstantįjį ranka, stora medžio šaka arba numeskite jam virvę.

Įsidėmėkite, jog gelbėti skęstantįjį gali tik geras plaukikas, kuris išmano gelbėjimo būdus ir moka tai atlikti praktiškai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.