„Naktį situacija gaisravietėje išliko stabili. Žingsnis po žingsnio einama į priekį. Vanduo liejamas ir ant ugnies židinių, kurių plotas mažėja, ir ant dar gaisro nepaliestų pjuvenų. Jos taip pat perliejamos vandeniu“, – portalui lrytas.lt sakė Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Kęstutis Bautronis.
Pirminiais duomenimis, degančioje krūvoje iš viso sukaupta apie 200 tūkst. tonų pjuvenų.
Laukia ilgas ir sunkus darbas
Su ugnimi kovojantiems ugniagesiams padėjo ir trečiadienį vakare pliūptelėjęs lietus, kuris prislopino ir ugnį, ir iš gaisravietės kylančius dūmus.
„Žingsnis po žingsnio stumiamės į priekį. Situacija išlieka stabili, o pavojus šalia gaisravietės esantiems namams jau nebegresia.
Kadangi tebėra sunku pasiekti pjuvenų krūvos viršuje esančius ugnies židinius, mums pagalbą teikia kariškių sraigtasparnis, iš Vilniaus į pagalbą dar atvyko trys ekipažai su galingais gaisrams gesinti skirtais automobiliais.
Ketvirtadienį gaisravietėje buvo sutelkta 15 įvairios technikos vienetų, čia triūsė per 70 ugniagesių ir jiems padedančių kariškių.
Jei situacija nepasikeis, tikimės gaisrą lokalizuoti jau šiandien, tačiau jo likvidavimui prireiks dar ne dienos ir ne dviejų dienų. Mūsų laukia ilgas ir sunkus darbas“, – sakė K.Bautronis.
Pjuvenos užsidegė savaime?
Gaisro likvidavimo darbams vadovaujantis K.Bautronis sakė, kad jau sunaudota keliolika tūkstančių kubinių metrų vandens. Jo atsargos mažėja, todėl iš anksto imta rūpintis vandens tiekimu iš kitų šaltinių.
Viršininko teigimu, iš gaisravietės kylantys dūmai dar gali kelti grėsmę aplinkiniams gyventojams.
„Taršos monitoringas atliekamas kas valandą ir taršai padidėjus apie tai operatyviai būtų perspėta Radviliškio rajono valdžia ir miestiečiai“, – sakė K.Bautronis.
Pasak Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko, net ir užgesinus gaisrą jo likvidavimo darbai dar gali trukti apie savaitę: „Reikės perkasti ir į kitą vietą išvežti pjuvenas, nes tik tokiu būdu bus galima apsisaugoti nuo gaisro atsinaujinimo.“
Paklaustas apie galimas šio gaisro priežastis, K.Bautronis atsakė, kad tai turės nustatyti specialistai, tačiau tikėtina, kad į didžiulę krūvą sukrautos
pjuvenos užsidegė savaime.
Radviliškio rajono meras
Antanas Čepononis sakė, kad naktis Radviliškyje buvo gan rami: „Situacija gaisravietėje suvaldyta, tačiau ekstremalios situacijos mieste mes kol kas atšaukti dar neketiname.“
Pasak mero, per naktį į medikus dėl galimo apsinuodijimo dūmais nesikreipė nė vienas radviliškietis.
Mieste budėjo papildomi policijos ir greitosios pagalbos ekipažai, pasiruošę pablogėjus situacijai skubėti į pagalbą.
Vandenį tieks ir geležinkelininkai
„Kadangi gaisro gesinimas truks ilgai, mes iš anksto pasirūpinome vandens atsargomis.
Ekskavatoriai pagilino vandens telkinius, iš kurių
ugniagesiai pumpuoja vandenį, vanduo imtas pumpuoti ir iš atokesnių vandens telkinių.
Gaisravietės link bus pasiųstas ir geležinkelio sąstatas su vandens pripildytomis cisternomis“, – po ryte Radviliškio rajono savivaldybėje vykusio ekstremalių situacijų komisijos posėdžio portalui lrytas.lt sakė A.Čepononis.