Pareigūnai primena: neapgalvotas elgesys gali baigtis tragiškai

Apie tragiškus eismo įvykių padarinius išgirstame nuolat, tačiau ar patys darome viską, ką galime, kad apsaugotumėme save ir kitus? Apie tai rašoma ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešime spaudai.

Pareigūnai primena, jog kelyje turime saugoti ne tik save, bet ir kitus<br>G.Bitvinsko asociatyvi nuotr.
Pareigūnai primena, jog kelyje turime saugoti ne tik save, bet ir kitus<br>G.Bitvinsko asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Aug 16, 2018, 2:03 PM

„Nei vienas nenori kelyje patirti jokio eismo įvykio, susižeisti, ar tuo labiau sužaloti kitus, tačiau kodėl kelyje ne visiems norisi laikytis kelių eismo taisyklių? Juk kiekvienas esame atsakingi ne tik už save, bet ir už kitus“,- teigia Kauno apskr. VPK Kelių valdybos pareigūnai, primindami, jog šiemet skaudžių eismo įvykių metu jau žuvo jau žuvo 14 eismo dalyvių, o per pastarąjį pusmetį Kauno miesto keliuose žuvo net 8 eismo dalyviai.

Įvyko 223 eismo įvykiai, kuriuose sužeisti net 269 žmonės. Kauno apskrities policijos pareigūnai nuolat vykdo įvairias viešas ir neviešas policines priemones, tam jog būtų užkardyti įvairūs kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Pėstieji kelyje turi ypatingai saugoti save, elgtis ypač atsargiai ir atsakingai. Važiuojamosios kelio dalies kirtimas tam neskirtoje vietoje gali baigtis tragiška nelaime. Vairuotojai pėsčiųjų atžvilgiu taip pat turėtų būti sąmoningesni. Matant, jog prie perėjos stovi žmogus, privalu jį praleisti, o prieš pėsčiųjų perėjas visuomet reikia sumažinti greitį. Juolab, jei matome kelyje, pirmoje eismo juostoje, prieš pėsčiųjų perėją sustojusią kitą transporto priemonę. Reikia pristabdyti arba sustoti, įsitikinti, jog važiuoti saugu ir tik tuomet tęsti savo kelionę“,- apie saugumą kelyje eismo dalyviams primena Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Kauno apskr. VPK) Kelių policijos valdybos pareigūnai.

Dažniausia eismo įvykio priežastimi tampa pėsčiųjų važiuojamosios kelio dalies perėjimas arba ėjimas ja ten, kur tai draudžia kelių eismo taisyklės. Taip pat didelį avarijų skaičių sudaro vairuotojų pareigų pėstiesiems nevykdymas, tai yra, pėsčiųjų nepraleidimas pėsčiųjų perėjose.

„Didele problema keliuose tampa ir vairuotojų neatidumas. Asmenys, kurie vairuodami transporto priemones naudojasi mobilaus ryšio telefonais, užsiima kitais pašaliniais veiksmai, kurie atitraukia dėmesį nuo vairavimo, dažnai sukelia avaringas situacijas keliuose. Toks žmonių abejingumas saugumui, ne retu atveju lemia eismo įvykius, kuriuose yra sužalojami ar net žūsta žmones“, – teigia Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdybos viršininkas Vigintas Lukošius, pabrėždamas, kad ir toliau bus vykdomos įvairios viešojo ir ne viešojo pobūdžio policinės priemonės, kuriomis bus siekiama užkardyti vairuotojų daromus kelių eismo taisyklių pažeidimus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.