Savaitgalį ugniagesiai sulaukė per pusantro šimto iškvietimų

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad per praėjusias tris paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 60 gaisrų ir atliko 97 gelbėjimo darbus. Ugniagesių gelbėtojų pagalbos savaitgalį reikėjo ir lifte užstrigusiems, ir skęstantiems vandens telkiniuose, ir avarijoje nukentėjusiems žmonėms. Teko jiems iš duobės traukti ir karvę. Degė buitinė ir žemės ūkio ir pramoninė technika, o galimai nuskendusio žmogaus paieška Baltijos pajūryje priminė aštraus siužeto filmą – skenduolio ieškojo narai, sraigtasparnio pilotas ir gelbėtojai su keturračiais.

 Savaitgalį ugniagesiai sulaukė per pusantro šimto iškvietimų.<br> PAGD nuotr.
 Savaitgalį ugniagesiai sulaukė per pusantro šimto iškvietimų.<br> PAGD nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 25, 2022, 12:01 PM, atnaujinta Jul 25, 2022, 12:08 PM

Penktadienį apie 9 val. 43 min., Vilniuje, Jankiškių gatvėje iš antžeminių dujų rezervuaro veržėsi dujos. Perpylimo metu atlikti rezervuaro aušinimo darbai. Nustatyta apsaugos zona, iš kurios policijos pareigūnai evakavo gyventojus.

Penktadienį, apie 15 val. 22 min., Panevėžyje, Parko gatvėje daugiabučio bute nuo kraunamo paspirtuko užsidegė kilimas. Tą pačią dieną apie 21 val. 33 min., Klaipėdoje, Kauno gatvėje daugiabučio vonioje užsidegė skalbimo mašina. Šių įvykių metu žmonės nenukentėjo.

Apie 21 val. 19 min. Trakų rajone, Lentvaryje, Naujosios Sodybos gatvėje degė daugiabutis gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, pro virtuvės langą penktame aukšte veržėsi dūmai. Nors gaisrą pavyko užgesinti iki gelbėjimo pajėgų atvykimo, situacija buvo grėsminga – nuo karščio išsilydė dujų skaitiklis, buvęs prie pat dujinės viryklės, veržėsi dujos.

Ugniagesiai gelbėtojai iš 15 butų į lauką išvedė 23 žmones. Nuo aukštos temperatūros išsilydė vandentiekio vamzdžiai. Vanduo užliejo butą ketvirtajame aukšte. Žmonių aukų išvengta. Ugniagesiai gelbėtojai sustabdė dujų nuotėkį. Žmonės grįžo į butus.

Penktadienį, apie 23 val. 05 min., gautas pranešimas, kad žaibui trenkus į medinį pastatą, Tauragės rajone, Batakių seniūnijoje, Paltiniškės kaime užsidegė ūkinis pastatas. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, pastatas degė atvira liepsna, medinės dalys jau buvo sukritusios. Medinėje pastato dalyje buvo laikoma 30 šieno rulonų. Mūrinėje dalyje, deja, sudegė du raguočiai.

Gesinti tokį gaisrą nebuvo paprasta: reikėjo nutiesti 150 m magistralinę liniją iki dirbtinio vandens šaltinio, iš degančio pastato vežti šieno rulonus į laukus ir perpilti juos vandeniu (gaisro metu apdegė ir sugadinta 10 t šieno), o gaisro židinių ieškota su termovizoriumi.

Šeštadienį, apie 0 val. 54 min., Pagėgių savivaldybėje, Natkiškių seniūnijoje, Natkiškių kaime atvira liepsna laižė medinio pastato stogą. Iš namo buvo išneštas dujų balionas. Nors pastatas gaisro metu nukentėjo, tačiau pavyko išsaugoti šalia esančius statinius.

Apie 11 val. 55 min. Kauno rajone, Karmėlavos seniūnijoje, Biruliškių kaime kilo gaisras UAB „Freda 2“ sandėliuose. Degė pjuvenų surinkimo įrenginys. Gaisro metu sudegė apie 500 filtravimo maišelių, termiškai paveiktas metalinis įrenginio korpusas.

Apie 13 val. 21 min. Vilkaviškio rajone, Šeimenos seniūnijoje, Gudelių kaime užsidegė kombainas „Dronningborg“. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, savininkas kombainą buvo apgesinęs pats, dėl saugumo technika perlieta vandeniu. Gaisro metu apdegė variklio skyrius.

Šiltą savaitgalį, deja, neišvengta žūčių ir vandens telkiniuose. Liepos 22 d., apie 9 val. 47 min., Anykščių rajone, Anykščių seniūnijoje, Burbiškio kaimo dirbtiniame vandens telkinyje buvo toliau tęsiama skenduolio paieška, pradėta liepos 21 dieną. Nuskendusio vyro kūnas rastas 4 m nuo kranto, 2,5 m gylyje.

Tą pačią dieną apie 9 val. 24 min., ugniagesių gelbėtojų pagalbos šaukėsi tėvai, nerandantys išėjusio žvejoti sūnaus. Prie molio karjero, esančio Kauno rajone, Lapių seniūnijoje, Šatijų kaime, rasta jo meškerė. Atvykus gelbėjimo pajėgoms, kūnas rastas 2 m nuo kranto, iki medikų atvykimo buvo atliekamas dirbtinis kvėpavimas. Deja, medikai konstatavo mirtį.

Šeštadienį, liepos 23 d., apie 18 val. 47 min., Klaipėdoje, Giruliuose, Girulių paplūdimyje ieškota vieno iš trijų skendusių žmonių Baltijos jūroje, du jau buvo išgelbėti. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, skendusio žmogaus vandenyje ieškojo paplūdimio gelbėtojai, 19 val. 04 min. paiešką pradėjo ugniagesių naras. Buvo pasitelktas ir sraigtasparnis, o paplūdimio gelbėtojai grandinėle ieškojo žmogaus vandenyje bei keturračiu palei pakrantę. Apie 20 val. 07 min. gelbėjimo operacija nutraukta, kūnas nerastas.

Apie 21 val. 40 min., Vilniuje, Žirmūnų gatvėje esančiame namo lifte ugniagesių gelbėtojų pagalbos reikėjo užstrigusiems 4 žmonėms. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai, atidarė liftą ir išlaisvino žmones.

Šeštadienį, liepos 23 d., apie 19 val. 45 min., Kupiškio rajone, Aukštaičių–Panevėžio g. sankirtoje susidūrė du lengvieji automobiliai: „Audi A6“ ir „Seat Toledo“. Eismo įvykyje nukentėjo abiejų automobilių keleiviai. Ugniagesiai gelbėtojai padėjo medikams įkelti sužeistuosius į greitosios pagalbos automobilius, atjungė transporto priemonių akumuliatorius, nuvalė kelią.

Sekmadienį, liepos 24 d., apie 0 val. 45 min., gautas pranešimas, kad Vilniuje, Eišiškių plente 82, apsivertė automobilis BMW 525, viduje yra prispaustas žmogus. Ugniagesiai gelbėtojai išlaisvino vairuotoją ir perdavė jį medikams.

Skaudi avarija įvyko sekmadienį, apie 16 val. 59 min., Varėnos rajone, kelyje Bobriškės–Varėna–Eišiškės (18 km) susidūrė du lengvieji automobiliai „Volvo XC 90“ ir „Opel Zafira“. Gautas pranešimas, kad avarijos vietoje yra du prispausti žmonės. Iš automobilio „Volvo XC 90“ buvo ištraukta moteris ir du vaikai. Juos išsivežė medikai. Iš kito automobilio „Opel Zafira“ – išlaisvintas vairuotojas ir mergina. Vairuotojas išvežtas į gydymo įstaigą. Iš automobilio ištrauktai merginai medikai konstatavo mirtį.

Sekmadienio ryte iš Rokiškio rajono, Juodupės seniūnijos, Pakapės kaimo gautas pranešimas, kad karvė įklimpo duobėje ir niekas jos negali ištraukti. Ugniagesiai gelbėtojai buksyravimo lynu karvę ištraukė iš duobės.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.