Į norimas Vilniaus mokyklas prašymus mokytis arba tęsti mokslą pateikė 13 tūkst. vaikų tėvų Tėvai: esame nežinioje

Šiemet mokytis arba tęsti mokslą Vilniaus mokyklose prašymus pateikė 13 tūkst. vaikų tėvų, kurių didžioji dalis jau gavo kvietimus į norimas mokyklas. Likusieji, kurie iš norimos mokyklos vis dėlto nesulaukė kvietimo, bus tikrai pakviesti mokytis Vilniuje tolesniuose priėmimo etapuose.

Į norimas Vilniaus mokyklas prašymus mokytis arba tęsti mokslą pateikė 13 tūkst. vaikų tėvų.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Į norimas Vilniaus mokyklas prašymus mokytis arba tęsti mokslą pateikė 13 tūkst. vaikų tėvų.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 23, 2021, 4:05 PM, atnaujinta Jun 23, 2021, 4:26 PM

Jau penktus metus Vilniaus mokiniai į mokyklas priimami pateikus prašymus per elektroninę sistemą. Prašymai elektroniniu būdu teikiami, kai vaikas keičia mokyklą, pereina iš progimnazijos į gimnaziją, yra atvykęs gyventi į sostinę iš kito miesto ar pradeda lankyti mokyklą nuo naujųjų mokslo metų.

Šiuo metu lietuvių, rusų ir lenkų mokyklose iš viso yra 1600 laisvų vietų, o kol kas nepatekusių į 1-ąją, 5-ąją ir 9-ąją klases norimose mokyklose – 435, tačiau Vilniaus miesto savivaldybė užtikrina, kad visi šie mokiniai gaus vietas ugdymo įstaigose.

Savivaldybės pateiktais duomenimis, šiais metais iš pateiktų 6 tūkst. prašymų mokytis pirmoje klasėje jau 5,8 tūkst. mažųjų vilniečių yra gavę kvietimus iš norimų ugdymo įstaigų. Atitinkamai iš 1,8 tūkst. būsimų penktokų, išreiškusių norą tęsti mokslą Vilniaus miesto mokyklose, 1,5 tūkst. taip pat jau gali sudaryti elektronines sutartis su naujomis mokyklomis. Patenkinti beveik visi prašymai, pateikti būsimų devintokų tėvų, ir tik 39 vilniečiai yra kviečiami dalyvauti kitame priėmimo etape, kad rastų labiausiai tinkančią ugdymo įstaigą.

Kiekvienas, pateikęs prašymą elektroninėje sistemoje, turi galimybę pasirinkti ir pretenduoti į tris Vilniaus miesto savivaldybės kuruojamas mokyklas. Šiuo metu jau yra pasibaigęs pagrindinis priėmimo etapas, o kituose priėmimo etapuose gali dalyvauti tik mokiniai, kurie nebuvo gavę nė vieno kvietimo pirmame etape, arba tie mokiniai, kuriems prašymas elektroninėje sistemoje nebuvo užregistruotas.

Mokinių tėvai, kurie negavo savo vaikams vietų arba iki šiol neturėjo galimybių pateikti prašymą elektroninėje sistemoje, galės tai padaryti birželio 26-28 d., sakoma savivaldybės pranešime. Mokyklas bus galima rinktis iš viso Vilniaus miesto ugdymo įstaigų, kurios dar turės likusių laisvų vietų.

Vilniaus miesto savivaldybė administruoja elektroninę prašymų teikimo sistemą, centralizuotai surenka prašymus, pateiktus elektroniniu būdu, ir perduoda juos ugdymo įstaigoms, kurios toliau savarankiškai vykdo atranką vadovaudamosi Vilniaus miesto tarybos patvirtintu Mokinių priėmimo tvarkos aprašu.

Pirmiausia priėmimo metu Vilniaus mieste siekiama užtikrinti mokymosi prieinamumą pagal bendrojo ugdymo programas asmenims, gyvenantiems savivaldybės mokykloms priskirtose mokyklų aptarnavimo teritorijose. Esant laisvų vietų į savivaldybės mokyklas gali būti priimami moksleiviai, gyvenantys kitose savivaldybės mokyklų aptarnavimo teritorijose, po to ir gyvenantys gretimose savivaldybėse.

Tėvai sako esantys nežinioje

Į naujienų portalą lrytas.lt trečiadienio rytą kreipėsi vilnietė Erika, kuri tikino, kad savivaldybė ne tik vėluoja paskelbti mokinių sąrašus, bet ir visiškai nekomunikuoja su pradinukų tėvais.

„Esu būsimo pirmoko mama. Į norimą mokyklą Žirmūnuose registavomės jau kovo mėnesį. Pirmuoju etapu nepatekome, nes sulaukiau laiško iš mokyklos, kad turiu pateikti įrodymus dėl gyvenamosios vietos. Nors savivaldybė mato, kuriame rajone esame priregistruoti, vis tiek siunčiau tuos dokumentus.

Tai savivaldybei kažkodėl netiko, kad mes esame registruoti Žirmūnuose, tada pateikiau dokumentus antru etapu, bet iki šiol – jokio atsakymo. Vaikas kaip kabo, taip kabo.

Jau vasara įpusėjo, mes planuojame atostogas, o net nežinome, kur vaikas rudenį mokysis. Kažkas baisaus. Jų puslapyje rašo, kad 22 dieną jau visi turėjo gauti pakvietumus, šiandien skambinau gal į penkis skirtingus telefonus – visi ignoruoja“, – portalui lrytas.lt sakė Erika.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Gyvai: A. Bilotaitė apie statybų atnaujinimą Druskininkų užkardoje