G. Jakštas susitiko su apie ketinimus rengti streiką pranešusios LŠMPS vadovu

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas susitiko su apie ketinimus rengti pedagogų streiką prakalbusios Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) vadovu Egidijumi Milešinu.

Gintautas Jakštas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gintautas Jakštas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gintautas Jakštas.<br>A. Ufarto (ELTA) nuotr.
Gintautas Jakštas.<br>A. Ufarto (ELTA) nuotr.
Gintautas Jakštas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gintautas Jakštas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gintautas Jakštas.<br>D.Labučio/ELTA nuotr.
Gintautas Jakštas.<br>D.Labučio/ELTA nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Aug 30, 2023, 4:35 PM

„Susitikimas buvo neformalus. Aš pristačiau mūsų tarybos posėdžio sprendimą, tai, ką mes paskelbėme viešai, kad mes streikuosime, jeigu nesusiderėsime“, – Eltai teigė E. Milešinas.

„Preliminariai pristačiau, kokie reikalavimai mums bus keliami, nes oficialiai suformuluosime rugsėjo 4 d. Ir pasakiau, kad tikimės surasti kompromisą ir kraštutinių priemonių nereikės. Tai ministras atsakė, kad laukia oficialių reikalavimų ir kuo skubiau pradės derybas ir bandysime ieškoti kompromiso“, – pridūrė jis.

LŠMPS pirmininkas pasidžiaugė, kad ministras greitai sureagavo į jo profsąjungos viešai išsakytą poziciją.

„Gerai, kad iš karto šnekamės, iš karto tariamės. Ir labai tikiuosi, kad mūsų reikalavimai bus įvykdyti, sutarimas bus rastas ir kraštutinių priemonių nereikės“, – sakė profsąjungos vadovas.

E. Milešino teigimu, susitikimas įvyko ministro iniciatyva.

Trečiadienį Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjungos (LŠMPS) pirmininkas Egidijus Milešinas pranešė, kad jo vadovaujama mokytojų profsąjunga taip pat svarstys skelbti streiką, jeigu nepavyks susitarti dėl jos iškeltų reikalavimų. Profsąjungos pirmininko teigimu, LŠMPS yra iškėlusi keturis reikalavimus.

„Vienas įsipareigojimas yra dar praėjusios Vyriausybės – 130 proc. vidutinio darbo užmokesčio 2024 metais, tai yra kitąmet. Antras – dėl mokinių skaičiaus mažinimo klasėse, grupėse. Trečias – dėl mokytojų etato struktūros. Ir ketvirtas – dėl švietimo pagalbos ir ikimokyklinio ugdymo finansavimo. Padaryti ne savarankišką, o dotuotą funkciją. Tai yra, kad būtų taip finansuojama, kaip ir bendrasis ugdymas“, – siekius įvardino E. Milešinas.

Savo ruožtu Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) jau praėjusį antradienį nusprendė, kad rugsėjo 15 d. skelbia įspėjamąjį, o nuo rugsėjo 29 d. – tikrąjį streiką.

Be to, pedagogai pranešė, jog oficialiai traukiasi iš kolektyvinių derybų su ŠMSM.

LŠDPS reikalauja numatyti nuoseklų darbuotojų darbo užmokesčio didinimą. Profsąjunga nori, kad nuo šių metų rugsėjo 1 d. mokytojų atlyginimai didėtų 20 proc., o nuo 2024 m. sausio 1 d. – dar 30 proc. Tokiu atveju, bendras atlyginimų augimas siektų 56 proc.

LŠDPS taip pat yra išsakiusi poreikį mažinti mokinių skaičių naujai sudarytose klasėse nuo 2024 rugsėjo 1 d. Profsąjunga siūlo numatyti ir kokybiškesnę darbo su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais mokiniais ir apmokėjimo tvarką, mokytojo etatu laikyti darbo normą, kai nustatoma iki 18 savaitinių kontaktinių valandų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.