Tokį pasiūlymą 2024 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektui įregistravo Seimo nariai Vilija Targamadzė,
Algirdas Butkevičius,
Saulius Skvernelis ir kiti.
Pasak jų, Vilniaus mieste dėl vidinės ir išorinės migracijos 2015–2024 metais mokinių padaugėjo net 21 tūkst. 202.
Pasiūlymo autoriai, remiantis
Vilniaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2021–2025 metų bendruoju planu, sako, kad į savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas 2023–2024 ir vėlesniais metais atvyks per 7 tūkst. pirmaklasių. Parlamentarų duomenimis, daugiausia mokinių mokytis į pirmas klases turėtų atvykti 2024–2025 mokslo metais.
Pasiūlymą įregistravę Seimo demokratai sako, kad Pašilaičių seniūnijoje ypač trūksta ikimokyklinio ugdymo vietų darželiuose, o Antakalnio seniūnijoje veikiančios bendrojo ugdymo
mokyklos dirba viršydamos savo maksimalų projektinį pajėgumą.
Verkių seniūnijoje, anot jų, yra didžiausias ikimokyklinio ir priešmokyklinio vietų stygius mieste. „Verkių seniūnijoje progimnazijos yra perpildytos, mokinių skaičius viršija mokyklų projektinį pajėgumą“, – sako pasiūlymo autoriai.
Jie taip pat pastebi, kad Naujosios Vilnios, Lazdynų, Šnipiškių seniūnijose dėl daugiabučių gyvenamųjų namų plėtros irgi prognozuojamas ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigų poreikis.
Anot Seimo demokratų,
Vilniaus miesto savivaldybės mokyklose 2025–2026 mokslo metais mokysis 76 tūkst. mokinių, 2027–2028 mokslo metais – 78 tūkst. 721 mokinys.
Kitų metų biudžetui pasiūlymą teikiantys parlamentarai nurodo ir lėšų šaltinį: valstybės biudžeto viršplaninės pajamos ir skolintos lėšos.