Michalo Bobeko išvadoje nurodoma, kad Lietuvoje galiojantis Ūkio subjektų, perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymas riboja sutarties šalių laisvę derėtis dėl pieno pirkimo kainos, kuri yra įtvirtinta ES reglamente dėl bendro žemės ūkio produktų rinkų organizavimo.
Generalinio advokato išvadą dar turės patvirtinti ESTT. Į jį dėl prejudicinio sprendimo kreipėsi Lietuvos Konstitucinis Teismas, nagrinėjantis 40 Seimo narių grupės prašymą įvertinti 2015 metų viduryje priimto įstatymo atitiktį Konstitucijai.
Galutinį sprendimą šioje byloje, vadovaudamasis ESTT pateiktais vertinimais, turės priimti Konstitucinis teismas.
Tai, kad Ūkio subjektų, perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymas turėtų būti atšauktas, 2016 metais sprendimą priėmė ir Pieno taryba, kurią sudaro pieno gamintojų, perdirbėjų ir valstybės bei mokslo institucijų ir įstaigų atstovai.
Nuo 2002 m. veikiančiai Pieno tarybai pavesta stebėti ir analizuoti pieno sektoriaus pokyčius ir priimti sprendimus bei teikti pasiūlymus Žemės ūkio ministerijai ir kitoms institucijoms dėl pieno sektoriaus padėties gerinimo.