Falsifikuotą herbicidą pardavusi JK įmonė nebegalės eksportuoti į Lietuvą

Į Lietuvą įvežus beveik 11 tonų nesaugaus herbicido, visa siunta bus sunaikinta, o jį pardavusiai Jungtinės Karalystės (JK) įmonei bus uždrausta eksportuoti produktus į Lietuvą.

Lietuvos augalų apsaugos asociacijos teigimu, lygiagrečios prekybos tapačiais produktais nuostatų taikymas neapsaugo nuo falsifikatų patekimo į rinką.<br> V.Ščiavinsko nuotr. 
Lietuvos augalų apsaugos asociacijos teigimu, lygiagrečios prekybos tapačiais produktais nuostatų taikymas neapsaugo nuo falsifikatų patekimo į rinką.<br> V.Ščiavinsko nuotr. 
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 15, 2019, 10:54 AM, atnaujinta Mar 15, 2019, 2:15 PM

Augalininkystės tarnyba BNS pranešė, kad chemikalais prekiaujanti Mažeikių įmonė „Alsa“ iš JK įmonės „Sinergy Generics Limited“ importavo, tikėtina, falsifikuotą herbicidą „B-Zone 480“, skirto naikinti piktžoles, todėl siunta bus sunaikinta. „Alsa“ teigia nemačiusi įrodymų, kad produktas nesaugus. Tuo metu Lietuvos augalų apsaugos asociacija teigia, kad šių chemikalų įvežimo tvarka neužtikrina jų kokybės.

„Sinergy Generics“ įmonė nusipirko „BASF“ produktą iš legalaus gamintojo Lenkijoje ir jį perpilstė, perpakavo į kitą pakuotę ir pardavė „Alsai“.

Galime konstatuoti, kad buvo atlikti tyrimai, jų rezultatas – produktas nėra tas produktas, kaip buvo deklaruojama“, – BNS sakė Augalininkystės tarnybos vadovas Sergejus Fedotovas.

JK įmonė turi leidimą prekiauti analogiškais Vokietijos chemikalų gamybos milžinės BASF produktais. Tačiau ištyrus pastarosios ir „Sinergy Generics“ produktų mėginius, paaiškėjo, kad jie nėra tapatūs, jų cheminė sudėtis skiriasi nuo leidime nurodyto originalaus produkto.

Lietuvos augalų apsaugos produktų gamintojus ir importuotojus vienijanti Augalų apsaugos asociacija teigia gavusi informacijos iš įmonių Lenkijoje, taip pat prekiaujančių „Sinergy Generics“ produktais, kad pas juos pateko nesaugių, neaiškios kilmės produktų.

Vienas „Alsos“ akcininkų Petras Linartas sako, kad įmonė šmeižiama, nes nėra objektyvių įrodymų, jog platinami produktai nesaugūs, ir ketina kreiptis į teismą.

„Mes taip nepaliksime, negalima taip daryti, viskas daroma vienašališkai. Aš nesakau, kad saugūs, nesakau, kad nesaugūs. Tegul iš pradžių parodo įrodymus, nes mes jų nematėme. Prašome tyrimo analizių, o jie nieko neturi“, – BNS sakė P. Linartas.

Asociacijos teigimu, Europos Sąjungos produktų tiekimo rinkai reglamentas nustato griežtus kriterijus, tačiau siekiant rinkos savireguliacijos, ES buvo nustatyti lygiagrečios prekybos principai, kurie neužtikrino produktų kokybės.

„Lygiagrečios prekybos leidimas suteikiamas supaprastinta tvarka, jei produktai identiški referenciniam produktui. Šios reglamento nuostatos tapo falsifikatų tiekimo rinkai priedanga“, – BNS nurodė asociacija.

Ji antradienį kreipėsi į Žemės ūkio ministeriją, kad būtų užtikrinta vartotojų sveikatos ir aplinkos apsauga ir neleista pasklisti neištirtos sudėties falsifikatams.

Ministerija žada analizuoti asociacijos pasiūlymus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.