D. Cameroną kritikuoja dėl kampanijos prieš J. C. Junckerą

Didžiosios Britanijos premjero Davido Camerono politiniai oponentai

D.Didžiosios Britanijos premjeras D.Cameronas nenustoja įrodinėti, kad euro zonos vadovas yra per daug artimas ES federalistų stovyklai, kad galėtų vadovauti Europos Komisijai.<br>„Scanpix“ nuotr.
D.Didžiosios Britanijos premjeras D.Cameronas nenustoja įrodinėti, kad euro zonos vadovas yra per daug artimas ES federalistų stovyklai, kad galėtų vadovauti Europos Komisijai.<br>„Scanpix“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Jun 28, 2014, 12:17 PM, atnaujinta Feb 12, 2018, 10:19 AM

Pagrindinės opozicinės Leiboristų partijos lyderis Edas Milibandas sakė, kad D.Cameronui nepavyko rasti šalininkų Europos Sąjungoje (ES), kai jis siekė sukliudyti į Bendrijos aukščiausiosios vykdomosios valdžios institucijos vadovo postą ateiti žmogui, kurį Britanijos premjeras laiko prisiekusiu Europos federalistu ir potencialiu kliuviniu reformoms.

„Bijau, kad po savaites trukusio Davido Camerono siautėjimo ir skeryčiojimosi tai (J.C.Junckero paskyrimas) reiškia visišką pažeminimą“, – E.Milibandas sakė televizijai „Sky News“.

„Jis turėjo kurti aljansus, tačiau jis tuos aljansus degino – štai kodėl jam nepasisekė, ir galiausiai dėl to pralaimės nacionaliniai Britanijos interesai“, – pridūrė jis.

Pasak E.Milibando, D.Camerono, kurio poziciją per ES lyderių balsavimą dėl J.C.Junckero kandidatūros palaikė tik Vengrija, pralaimėjimą nulėmė nesugebėjimas pritraukti daugiau sąjungininkų.

„Šio (pralaimėjimo) šaknys yra ilgametės. Davidas Cameronas neužmezgė aljansų Europoje, – aiškino leiboristų lyderis. – Priežastis – jog (ES lyderiai) mano, kad jis tėra stumdomas (euroskeptikų) maištininkų (savo partijoje).“

„Tai yra Davido Camerono daugelį metų trukusių nesėkmių padarinys, – pridūrė E.Milibandas. – Tai pabrėžia, kad reikalinga europinė strategija, kuri kurtų platesnius aljansus, kuri kurtų aljansus dėl nacionalinių interesų.“

Tuo tarpu pasiduoti neketinantis D.Cameronas sakė Briuselyje, kad tęs savo opozicinę kampaniją, i dejavo, jog jo kolegos, Bendrijos lyderiai, palaikė „karjeristą eurokratą“ tokiu laiku, kai itin reikalingas ES pertvarkymas.

Premjeras sakė neišsižadantis savo įsipareigojimo iš naujo derėtis dėl Britanijos narystės Bendrijoje ir iki 2017-ųjų surengti referendumą dėl naujų narystės sąlygų – su sąlyga, kad jis laimės visuotinius rinkimus, kurie vyks 2015 metų gegužę.

Tačiau euroskeptiškos Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) vadovas Nigelas Farage'as (Naidželas Faradžas) dar prieš J.C.Junckero kandidatūros patvirtinimą, ironiškai komentavo premjero pastangas.

„Viena yra sakyti, kad ketini stoti ir kautis, žengti į mūšį – bet jeigu pralaimi, tai neatneša nieko gera“, – sakė N.Farage'as, kurio partija gegužę surinko daugiausiai balsų per Europos Parlamento rinkimus Britanijoje.

N.Farage'as pareiškė manantis, kad D.Camerono pozicijos dabar susilpnėjo, jam stengiantis išsireikalauti nuolaidų iš kitų ES lyderių.

„Manau, aišku, kad visos kortos, kurias ponas Cameronas galėjo tikėtis panaudoti, jau yra panaudotos ir prarastos bergždžioje kovoje, kuri iš pat pradžių buvo pasmerkta pralaimėjimui“, – sakė jis „Sky News“.

„Persiderėjimas (dėl Britanijos narystės ES) neatrodo labai tikėtinas“, – pastebėjo N.Farage'as.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
REPORTERIS: