Rusija Strasbūre patyrė diplomatijos nesėkmę

Europos Tarybos Parlamentinė

E.Zingeris teigė, kad Rusijai nepasisekė paslėpti savo vaidmens Rytų Ukrainos kare.<br>D.Umbraso nuotr.
E.Zingeris teigė, kad Rusijai nepasisekė paslėpti savo vaidmens Rytų Ukrainos kare.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Jan 29, 2015, 9:20 AM, atnaujinta Jan 14, 2018, 6:03 PM

Kaip BNS telefonu iš Strasbūro informavo Seimo delegacijos ETPA pirmininko pavaduotojas Emanuelis Zingeris, Asamblėjos dalyviai už rezoliuciją dėl Rusijos teisių sustabdymo pratęsimo pasisakė kone vienbalsiai.

„ETPA milžiniška balsų dauguma, išskyrus kraštutinę kairę, atmetė visas pastangas iškreipti rezoliucijos esmę ir paslėpti Rusijos dalyvavimą Rytų Ukrainoje“, – trečiadienio vakarą sakė E.Zingeris.

Seimo Ryšių su visuomene skyrus informavo, kad iki balandžio plenarinės sesijos pratęsiamos tokios sankcijos Rusijos delegacijai: balsavimo teisių suspendavimas, dalyvavimas valdančiųjų komitetų posėdžiuose, rinkimų stebėjimas ETPA delegacijų sudėtyje. Tai padaryta remiantis išvadomis, kad Rusija neįvykdė 2014 metų balandžio mėnesį ETPA priimtos rezoliucijos įpareigojimų, o situacija nuo to laiko Rytų Ukrainoje tik ženkliai pablogėjo.

E.Zingeris patvirtino, kad Rusijos delegacija, nepaisant ankstesnių perspėjimų, jog ETPA posėdžiuose nedalyvaus, sesijoje Strasbūre aktyviai siūlė pakeitimus šiai rezoliucijai.

„Rusijos delegacija visur bandė išvengti Rusijos vaidmens Rytų Ukrainoje ir Kryme – visur, kur bandė pasakyti, kad tos „valstybėlės“ (Donecko ir Luhansko liaudies respublikos) yra savarankiškos: visos šios pataisos buvo išmestos ir palikta, kad Rusija yra atsakinga už situaciją Ukrainoje“, – sakė parlamentaras.

Anot jo, prieš šią rezoliuciją ETPA balsavę kraštutiniai kairieji sudarė dešimtkart mažesnę dalį, nei pasisakiusieji „už“.

Pasak Seimo Ryšių su visuomene skyriaus pranešimo, rezoliucija priimta po įtemptų diskusijų, Asamblėjos narių nuomonėms išsiskyrus dėl balsavimo teisių Rusijai suspendavimo pratęsimo ar atšaukimo. Ir nors rezoliucijos projekte buvo pasiūlymas atšaukti balsavimo teisių sustabdymą grindžiant dialogo būtinybe, plenarinės sesijos metu dauguma balsų patvirtinta pataisa, pratęsianti šią sankciją ik balandžio sesijos.

Debatuose kalbėjusi Seimo delegacijos ETPA pirmininkė Birutė Vėsaitė ragino parlamentarus aiškiai pasisakyti už Rusijos balsavimo teisės suspendavimo pratęsimą, nes situacija Ukrainoje dramatiškai blogėja, tuo tarpu Rusija ir toliau neigia remianti Rytų Ukrainos teroristus ir neįvykdė nei vieno prieš devynis mėnesius nustatyto įpareigojimo.

Anot jos, balsavimo teisių suspendavimo atšaukimas Rusijai, ir toliau eskaluojančiai konfliktą Ukrainoje, būtų Europos Tarybos demokratinių vertybių paniekinimas. Parlamentarams, kurie teigė, kad būtina palaikyti dialogą su Rusija, Seimo narė argumentavo, kad balsavimo teisių sustabdymas nėra dalyvavimo Asamblėjos darbe sustabdymas, o dialogo atsisako pati Rusijos delegacija, grasinanti nedalyvauti ETPA darbe, jei jai nebus sugrąžintos balsavimo teisės.

Rusijos delegacijos balsavimo teisės 2014-ųjų balandį buvo suspenduotos dėl Krymo aneksijos ir karinės įtampos eskalavimo Rytų Ukrainoje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.