Britų planai surengti referendumą dėl ES įveikė 1-ąją kliūtį

Įstatymas, suteikiantis

D.Cameronas šiuo metu intensyviai tariasi su kitais Europos lyderiais, siekdamas inicijuoti reformas Europos Sąjungoje.<br>AP nuotr. iš archyvo
D.Cameronas šiuo metu intensyviai tariasi su kitais Europos lyderiais, siekdamas inicijuoti reformas Europos Sąjungoje.<br>AP nuotr. iš archyvo
Daugiau nuotraukų (1)

AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Jun 10, 2015, 10:04 AM, atnaujinta Nov 23, 2017, 10:59 AM

Bendruomenių Rūmai, kaip ir tikėtasi, palaikė Europos Sąjungos referendumo įstatymą 544 balsais prieš 53, bet dabar tas projektas dar turės būti apsvarstytas tolesniuose parlamento debatuose ir sulaukti pritarimo balsavimuose, kad įsigaliotų.

Šešias valandas trukusios kalbos atskleidė D.Camerono centro dešiniosios Konservatorių partijos vidaus nesutarimus dėl Europos klausimo ir problemas, su kuriomis premjeras susidurs, jeigu jam teks organizuoti referendumą turint tik nedidelę 12 vietų daugumą, o dešimtims deputatų nusiteikus palaikyti pasiūlymą pasitraukti iš ES.

Šis balsavimas buvo surengtas kitą dieną po to, kai D.Camerono komentarai išprovokavo ginčą, ar jo vyriausybės ministrai turėtų atsistatydinti, jeigu nepalaikytų pozicijos, kad Jungtinė Karalystė turi likti ES dalimi.

Debatų pradžioje užsienio reikalų sekretorius Philipas Hammondas pareiškė, kad daugeliui britų atrodo, kad „ES jiems tapo veikiau našta, o ne pagalba“.

„Laikas sugrąžinti Europą žmonėms, užtikrinti, kad sprendimai būtų priimami kuo glaudžiausiai jiems prisidedant, ir suteikti nacionaliniams parlamentams didesnį vaidmenį prižiūrint Europos Sąjungą“, – pridūrė Ph.Hammondas.

Referendumą, kurį planuojama surengti iki 2017 metų pabaigos ir kuris gali įvykti jau ateinančiais metais, pradėta organizuoti vykdant priešrinkiminius pažadus, kai konservatoriai užsitikrino daugumą per praeitą mėnesį vykusius parlamento rinkimu.

D.Cameronas šiuo metu intensyviai tariasi su kitais Europos lyderiais, siekdamas inicijuoti reformas Europos Sąjungoje. Premjeras nori, kad tos reformos būtų patvirtintos prieš surengiant referendumą Britanijoje.

Numatoma, kad jis oficialiai išdėstys savo reikalavimus per Europos Vadovų Tarybos susitikimą vėliau šį mėnesį. Tikėtina, kad premjeras, be kita ko, reikalaus teisės nustatyti tvarką, pagal kurią migrantams iš kitų ES šalių būtų apsunkinta galimybė naudotis socialinėmis garantijomis Britanijoje.

D.Cameronas ragins balsuoti už Britanijos pasilikimą Europos Sąjungoje, jeigu užsitikrins jam rūpimus pokyčius. Naujausios apklausos taip pat rodo, kad dauguma britų nori, jog jų šalis išliktų ES nare.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.