Europos Komisijos vadovas nori išvengti „Graikijos išėjimo“

Sulaukė priekaištų dėl telefono

Jeanas-Claude'as Junckeris pripažino, kad ES esama tokių, kurie atvirai arba kitaip pasisako už Graikijos pasitraukimą iš euro zonos.<br>AP nuotr.
Jeanas-Claude'as Junckeris pripažino, kad ES esama tokių, kurie atvirai arba kitaip pasisako už Graikijos pasitraukimą iš euro zonos.<br>AP nuotr.
„Po šios pergalės turime būti atsargūs. Privalome nurimti ir tęsti derybas, siekdami rasti tinkamą kompromisą“, – sakė N. Kotzias kalbėdamas apie sekmadienį vykusį referendumą.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
„Po šios pergalės turime būti atsargūs. Privalome nurimti ir tęsti derybas, siekdami rasti tinkamą kompromisą“, – sakė N. Kotzias kalbėdamas apie sekmadienį vykusį referendumą.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

AFP, ELTA, BNS ir lrytas.lt inf.

Jul 7, 2015, 12:06 PM, atnaujinta Oct 27, 2017, 2:31 PM

„Mano pageidavimas – kad „Graikijos išėjimo“ būtų išvengta“, – J.-C.Junckeris sakė Europos Parlamentui Strasbūre, likus kelioms valandoms iki neeilinio euro zonos viršūnių susitikimo dėl tos krizės.

„ES esama tokių, kurie atvirai arba kitaip pasisako už Graikijos pasitraukimą iš euro zonos. Mano gyvenimo (patirtis) sako, kad supaprastinti atsakymai yra klaidingi sprendimai“, – pabrėžė jis.

Per sekmadienį vykusį referendumą 61 proc. balsavusių graikų atmetė tarptautinių skolintojų reikalavimus dar labiau susiveržti diržus, kad Atėnai galėtų gauti daugiau lėšų, galinčių išgelbėti Graikijos ekonomiką nuo žlugimo.

J.-C.Junckeris, pirmąkart viešai pasisakęs po sekmadienį vykusio balsavimo, pažymėjo, kad ES toliau stengsis atnaujinti derybas su Atėnais, bet taip pat perspėjo Graikijos premjerą Alexį Tsiprą, kad laikas problemą spręsti iš esmės ir aiškiai pasakyti, ką reiškia plebiscito rezultatai.

„Dabar visiems, pasižymintiems sveiku protu, nuovoka ir tam tikro laipsnio emocijomis, laikas derėtas. Graikijos delegacija pasitraukė iš derybų. Tai buvo klaidinga; tai buvo rimta klaida – negalima pasitraukti iš derybų“, – sakė jis.

Vis dėlto J.-C.Junckeris perspėjo, kad „sprendinys neatsiras per naktį“.

„Jeigu sprendinį surastume šiandien, tai būtų pernelyg supaprastintas sprendinys, – pabrėžė Europos Komisijos vadovas. – Šiandien ketiname kalbėtis vieni su kitais, suprasti vieni kitus, parodyti pakantumą ir atkurti tvarką šioje padėtyje.“

Sulaukė priekaištų dėl telefono

Jeanas-Claude'as Junckeris antradienį dar spėjo įsivelti į ginčą su europarlamentarais.  

Politikai sukėlė triukšmą dėl to, kad jis dažnai žvilgčiodavo į savo mobilųjį telefoną per parlamento debatus, aiškindamas, kad susirašinėja su Graikijos premjeru.

J.-C.Junckeris apsikeitė keliomis žinutėmis su Graikijos lyderiu Alexiu Tsipru likus kelioms valandoms iki nepaprastojo euro zonos viršūnių susitikimų, sušaukto po to, kai prasiskolinusi Graikija pasakė tvirtą „Ne“ tolesnėms griežto taupymo priemonėms per praeitą savaitgalį įvykusį referendumą.

„Liaukitės burbėti dėl to, kad nuolat žiūriu į savo telefoną. Aš susirašinėju... su Graikijos premjeru“, – aiškiai pyktelėjęs J.-C.Junckeris pareiškė prancūziškai per Europos Parlamento posėdį Strasbūre.

„Nežinau, ar turėsite galimybę padaryti tą patį, bet aš turiu tai padaryti šiandien. Atlieku savo darbą, todėl baikit šį kvailą klegesį, kuriam nėra jokios priežasties“, – pridūrė jis.

Buvęs Liuksemburgo premjeras sulaukė replikų dėl savo veiksmų sprendžiant Graikijos krizę, išsakytų kelių europarlamentarų, tarp jų priklausančių euroskeptiškąjai Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijai, pasidėjusių ant savo stalų Didžiosios Britanijos vėliavėles.

Kelis mėnesius J.-C.Junckeris palaikė glaudžius ryšius su kairiųjų pažiūrų A.Cipru, bet kai virtinė naktinių derybų ir neformalus jųdviejų bendravimas nepadėjo pasiekti susitarimo dėl finansinės pagalbos Atėnams, Europos Komisijos vadovas praeitą savaitę pareiškė, kad jaučiasi „išduotas“ Graikijos lyderio sprendimo paskelbti referendumą.

Neįsivaizduoja Europos be Graikijos

Graikijos užsienio reikalų ministras Nikos Kotzias pirmadienį atmetė šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) galimybę ir paragino nurimti po sekmadienį vykusio referendumo, kuriame daugiau nei 60 procentų graikų atmetė tarptautinių kreditorių pristatytą pasiūlymą. Apie tai informuoja „EUbusiness“.

„Europa be Graikijos? Tai pokštas“, – pareiškė Graikijos užsienio reikalų ministras privačiam Izraelio televizijos kanalui „Channel 2“ per savo vizitą šalyje.

„Po šios pergalės turime būti atsargūs. Privalome nurimti ir tęsti derybas, siekdami rasti tinkamą kompromisą“, – sakė N. Kotzias kalbėdamas apie sekmadienį vykusį referendumą, per kurį šalies vyriausybė ragino rinkėjus tarti „ne“ kreditorių reikalavimams.

Po Graikijoje įvykusio referendumo Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Francois Hollande pareiškė, kad yra atviros durys grįžti prie derybų su Graikija, bet paragino Atėnus pateikti „rimtų“ pasiūlymų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.