BBC parodys laidą apie Šiaurės Korėją

Didžiosios Britanijos

Trys BBC žurnalistai ir dešimt studentų Šiaurės Korėjoje praleido aštuonias dienas.<br>AP
Trys BBC žurnalistai ir dešimt studentų Šiaurės Korėjoje praleido aštuonias dienas.<br>AP
Daugiau nuotraukų (1)

AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Apr 15, 2013, 8:23 PM, atnaujinta Mar 8, 2018, 6:09 AM

LSE reikalauja, kad BBC atsisakytų laidos, kurią ketina rodyti pirmadienį vakare, o žurnalistų gudravimą vadina „neapgalvotu ir neatsakingu“.

Aukštoji mokykla tvirtina, kad studentams būtų iškilęs „rimtas pavojus“, jeigu Šiaurės Korėjos valdžia būtų sužinojusi tiesą apie žurnalistą Johną Sweeney, kuris pildydamas vizos prašymą nurodė, kad yra istorijos doktorantūros studijų doktorantas.

Tačiau BBC išplatino pareiškimą, kuriame sakoma, jog „visuomenė yra labai susidomėjusi šios laidos transliacija“, kadangi ji leis iš vidaus pažvelgti į vieną slapčiausių pasaulio valstybių.

Programų direktorius Ceri Thomas sakė, jog studentams buvo iš anksto pranešta, kad su jais keliaus žurnalistas, todėl rizika jiems buvo žinoma.

Šią kelionę organizavo J. Sweeney sutuoktinė japonė Tomiko, LSE absolventė.

„Manome, kad studentams tinkamai paaiškinome apie kylančius pavojus“, - sakė C. Thomas interviu BBC radijui ir pridūrė, jog prieš išvykdami į Šiaurės Korėją studentai buvo instruktuoti atskirai ir kaip visa grupė.

„Bet noriu tvirtai ir aiškiai pasakyti, kad, jeigu būtų kokių nors prielaidų, kad jų gyvybėms gali kilti pavojus - arba kas nors panašaus BBC (filmavimo) komandai arba studentams - mes nebūtume taip toli nuėję“, - sakė C. Thomas.

Jis pridūrė, kad leidimą kurti laidą „Šiaurės Korėja slaptai“ (North Korea Undercover) davė aukščiausi BBC pareigūnai.

LSE vadovas Craigas Calhounas perspėjo, kad dėl šio žurnalistinio tyrimo „universtiteto studentai, darbuotojai ir akademinė visuomenė, apskritai, atsidūrė labai sudėtingoje, jeigu ne pavojingoje padėtyje“.

„Beje, tokios gudrybės buvo griebtasi todėl, jog Šiaurės Korėjos vyriausybė laiko BBC ir kitus nepriklausomus žurnalistus artimais britų slaptosioms tarnyboms“, - parašė C. Calhounas tinklaraštyje „Times Higher Education“.

„Tačiau dabar kyla pavojus, kad šiaurės korėjiečiai ir kitos vyriausybės tokiose pat jautriose pasaulio dalyse, tą patį galvos apie LSE darbuotojus ir studentus“, - nurodo jis.

Pasak C. Calhouno, visa kelionė į Šiaurės Korėją atrodo buvusi suplanuota taip, kad trijų narių BBC grupei būtų kuo lengviau patekti į šią slaptą komunistinę valstybę.

Jis pabrėžė, kad LSE prie šios kelionės planavimo neprisidėjo ir oficialiai jai nepritarė, nors ji ir buvo paviešinta studentų bendruomenėje.

Trys BBC žurnalistai ir dešimt studentų Šiaurės Korėjoje praleido aštuonias dienas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.