„Pussy Riot“ Niujorke sulaukė Madonnos liaupsių

Pristatė pati Madonna

„Pussy Riot“ Niujorke pagerbė Madonna.<br>AP nuotr.
„Pussy Riot“ Niujorke pagerbė Madonna.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Feb 6, 2014, 10:27 AM, atnaujinta Feb 16, 2018, 3:52 PM

Šis pasirodymas akcentavo didelę įtampą tarp Rusijos ir JAV, kuri smarkiai padidėjo Maskvai pernai suteikus prieglobstį JAV žvalgybos paslaptis nutekinusiam Edwardui Snowdenui.

Pristatė pati Madonna

JAV popmuzikos superžvaigždė Madonna gyrė 25 metų Marijos Aliochinos ir 24 metų Nadeždos Tolokonikovos, kurios gruodį buvo paleistos iš Rusijos pataisos kolonijų, drąsą ir bebaimiškumą.

Madonna sakė, kad jai buvo grasinama mirtimi, kai ji parėmė jas per savo koncertą Maskvoje 2012 metų rugpjūtį, kuris įvyko jų teismo proceso metu, ir kad Rusijos pareigūnai apkaltino ją propagavus homoseksualų elgesį.

„Laikas likusiai pasaulio daliai būti tokiai drąsiai kaip „Pussy Riot“ ir stoti prieš tokius žmones kaip prezidentas Putinas ir kiti lyderiai, ir kitos organizacijos, kurie negerbia žmogaus teisių ir įtvirtina diskriminaciją bei neteisingumą“, - sakė Madonna.

„Man privilegija ir garbė, ponios ir ponai, pristatyti Mašą ir Nadią iš „Pussy Riot“, - sušuko ji, pašėlus ekstatiškai auditorijai „Barclays Center“ Brukline salėje.

Tada Madonna, kuri vilkėjo juodą ilgą paltą ir buvo užsidėjusi juodą kepurę, scenoje apkabino abi moteris.

Pasisakė prieš V.Putino režimą

M.Aliochina ir N.Tolokonikova, kurios vilkėjo juodus švarkus ir tunikas su nupieštais krucifiksais, pasakė piktą ir emocingą kalbą prieš V.Putino režimą.

„Mes neatleisime ir nepamiršime to, ką šis režimas daro mūsų piliečiams. Mes reikalaujame Rusijos, kuri būtų laisva“, - miniai pasakė N.Tolokonikova.

„Dabar Rusija bus laisva“, - skandavo jos abi. Moterys taip pat padėkojo Madonnai ir sakė, jog nepaprastai džiaugiasi jos parama.

Prieštaringai vertinama „Pussy Riot“ akcija – protesto prieš V.Putiną daina - įvyko Maskvos Kristaus Išganytojo katedroje 2012 metų vasarį. Šios mažų vaikų turinčios moterys dėl chuliganizmo iš religinės neapykantos buvo nuteistos kalėti dvejus metus, bet iš kolonijų buvo paleistos po metų ir devynių mėnesių.

Nors jų protesto akcija katedroje nėra populiari tarp paprastų rusų, jų nuteisimas ir joms skirtos bausmės Vakaruose pavertė jas disidentėmis žvaigždėmis.

Jos gruodį buvo paleistos du mėnesiai pirma laiko pagal amnestiją prieš Sočio olimpiadą. Tačiau moterys pažadėjo nenutraukti savo kampanijos prieš V.Putino vykdomą pilietinių laisvių varžymą.

Koncertas įaudrino žiūrovus

„Amnesty International“ organizuotas trečiadienio koncertas įaudrino tūkstančius žiūrovų vienoje didžiausių Niujorko salių.

„Blondie“ su vis dar įelektrinančia Debbie Harry sudrebino šią 18 tūkst. vietų salę savo hitais „Call Me“ ir „One Way or Another“.

JAV popmuzikos ir roko grupės „Imagine Dragons“, „Flaming Lips“, „Cake“, „The Fray“ ir „Cold War Kids“ privertė minią šokti ir šaukti iš savo vietų.

Amerikiečių soulo dainininkė, „Grammy“ laureatė Lauryn Hill, kuri pernai tris mėnesius praleido JAV kalėjime dėl nepateiktų mokesčių deklaracijų, taip pat sulaukė entuziastingo gerbėjų palaikymo.

Koncerto pradžią paskelbė JAV aktorė Susan Sarandon, be to, iš anksto įrašytus sveikinimus atsiuntė tokios žvaigždės kaip Peteris Gabrielis ir Stingas.

Naujas nepasitikėjimo frontas

Sočio olimpiada atidarė naują nepasitikėjimo tarp JAV ir Rusijos frontą, ir sukėlė įtampą dėl pasirengimo užtikrinti saugumą žaidynėse iškilus nuogąstavimams, kad olimpiada gali tapti ekstremistų taikiniu.

Tai pirmosios Rusijoje rengiamos olimpinės žaidynės nuo 1980 metų Maskvos olimpiados, kurią JAV boikotavo dėl sovietų invazijos į Afganistaną. Sočio olimpiada yra tik dar vienas iš virtinės Maskvos ir Vašingtono nesutarimus keliančių klausimų, tarp kurių yra ir Sirijos pilietinis karas.

JAV ir Rusijos santykiai žemiausią tašką pasiekė praėjusią vasarą, kai Maskva suteikė prieglobstį E.Snowdenui, o JAV prezidentas Barackas Obama atšaukė planuotą vizitą.

Maskva taip pat piktai reagavo į gruodį pareikštus JAV kaltinimus sukčiavimu 49-iems esamiems ir buvusiems rusų diplomatams bei jų žmonoms.

„Amnesty International“ sako, kad „Pussy Riot“ atstovauja jaunajai kartai rusų, stojančių prieš represinius įstatymus, kurie buvo įvesti valdant V.Putinui.

Airių dainininkas Bobas Geldofas paragino jaunesniąją amerikiečių kartą kovoti už žmogaus teises ir jau apmažėjusiai auditorijai atliko savo hitą „I Don't Like Mondays“.

Kalbėdamas anksčiau jis palygino „Pussy Riot“ su „Sex Pistols“ ir paragino žmones užimti poziciją bendrai teisių klausimu.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.