Maskvos Raudonojoje aikštėje - Pergalės dienos karinis paradas

Tūkstančiai Rusijos karių

Daugiau nuotraukų (1)

BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

May 9, 2014, 10:52 AM, atnaujinta Feb 14, 2018, 3:46 AM

Apie 11 tūkst. karių dalyvauja kasmetiniame Pergalės dienos parade, prasidėjusiame nuo karinių dalinių žygiavimo, skambant pučiamųjų orkestrų melodijoms. Paradą iš tribūnos stebi Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, apsuptas veteranų.

V.Putinas pareiškė, kad Pergalės diena yra tautos „triumfo simbolis“ ir gyrė „visa nugalintį“ patriotizmą per kasmetinį karinį paradą Maskvos Raudonojoje aikštėje, surengtą tvyrant didelei įtampai dėl krizės Ukrainoje. 

„Tai šventė, kai triumfuoja visa nugalinti patriotizmo jėga, kai mes visi ypač aiškiai jaučiame, ką reiškia būti ištikimais Tėvynei ir kaip svarbu sugebėti ginti jos interesus“, – V.Putinas sakė kreipdamasis į išrikiuotus tūkstančius karių, kurie atsakė kurtinamu „Valio!“ 

Prezidentas pažymėjo, kad „Gegužės 9-oji buvo, yra ir bus mūsų pagrindinė šventė – tai nacionalinio triumfo, liaudies pasididžiavimo, diena, gedulo ir amžinos atminties diena“. 

„Sovietinės liaudies geležinė valia, jog bebaimiškumas ir tvirtybė išgelbėjo Europą nuo vergijos. Būtent mūsų šalis vijo fašistus iki jų irštvos, pasiekė jų visišką ir galutinį sutriuškinimą, nugalėjo milijonų aukų ir baisių išbandymų kaina“, – sakė V.Putinas.

150 karinės technikos vienetų

Šis paradas įgijo ypatingą reikšmę, Rusijai įsitraukus į priešpriešą su Vakarų šalimis dėl Maskvos palaikymo Ukrainos separatistams, taip pat dėl jos įvykdytos Krymo pusiasalio, kuriame bazuojasi Rusijos Juodosios jūros laivynas, aneksiją. 

Kaip pranešama, V.Putinas po parado Maskvoje ketina iškart išskristi į Krymo uostamiestį Sevastopolį, kur dalyvaus Pergalės dienos iškilmėse, miestui minint išvadavimo iš nacių okupacijos 70-ąsias metines, tačiau tos informacijos Kremlius oficialiai nepatvirtino. 

Vokietijos kanclerė Angela Merkel sakė, kad būtų „gaila“ jeigu V.Putinas „pasinaudotų“ tuo minėjimu pirmajam savo vizitui Kryme po Rusijos įvykdytos aneksijos. 

Parado pradžioje gynybos ministras Sergejus Šoigu, stovėdamas specialiame automobilyje, apžiūrėjo išrikiuotus karius, tarp kurių buvo Juodosios jūros laivyno jūreivių, dislokuotų Kryme. Vėliau įvyko karinės technikos demonstracija. 

Per paradą Maskvoje buvo parodyta apie 150 karinės technikos vienetų, tarp jų naujos oro erdvės gynybos raketų sistemos „Tor M2U“, prieštankinių raketų sistemos „Chrizantema S“ ir šarvuotieji automobiliai „Taifun“. 

Virš aikštės apie 200 metrų aukštyje praskrido 69 kariniai orlaiviai, tarp jų strateginiai bombonešiai „Tupolev Tu-160“. 

Rusija ir dalis kitų buvusių Sovietų Sąjungos respublikų mini nacių kapituliaciją viena diena vėliau negu Vakarų valstybės dėl laiko skirtumo. 

Sovietų Sąjunga per Antrąjį pasaulinį karą prarado apie 30 mln. žmonių gyvybių. 

Rusija kaltina naująją Kijevo vyriausybę demonstruojant palaikymą su naciais bendradarbiavusios Ukrainos sukilėlių armijos (UPA) vadui Stepanui Banderai. Maskva taip pat tvirtina, kad kaimyninėje šalyje veikiantys prorusiški separatistai kovoja su „neonaciais“ ir „fašistais“. 

„Europoje vėl kelia galvą karingasis nacionalizmas – toks pats, kuris nulėmė nacių ideologijos atsiradimą“, – V.Putinas ketvirtadienį perspėjo kreipdamasis į buvusių sovietinių respublikų lyderius.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.