D.Medvedevas įkando ES dėl Ukrainos

Ukraina nutraukė mokėjimus ir reikalauja sumažinti kainą.

„Matyt, labai norisi palaikyti Ukrainą. Žodžiais. Geriau tegu ES duoda jiems daugiau pinigų. Ir priverčia padengti skolas už dujas!“ – pareiškė D.Medvedevas.<br>AP nuotr.
„Matyt, labai norisi palaikyti Ukrainą. Žodžiais. Geriau tegu ES duoda jiems daugiau pinigų. Ir priverčia padengti skolas už dujas!“ – pareiškė D.Medvedevas.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

2014-05-15 22:14, atnaujinta 2018-02-13 21:34

„Su nuostaba aptikau, kad dabar eurokomisarai nustato ir sutartinių kainų teisingumą“, – parašė D.Medvedevas ketvirtadienį vakare savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

„Visada maniau, kad kaina – šalių susitarimo rezultatas. Prekyboje dujomis ji grindžiama specialia formule, kurią taip pat suderina kontrakto dalyviai“, – pažymėjo jis.

„Matyt, labai norisi palaikyti Ukrainą. Žodžiais. Geriau tegu ES duoda jiems daugiau pinigų. Ir priverčia padengti skolas už dujas!“ – pareiškė D.Medvedevas.

Anksčiau ES energetikos komisaras Guentheris Oettingeris išsakė savo nuomonę, kad teisinga kaina už Rusijos dujas būtų apie 350-380 tūkst. dolerių už kub.metrą, maždaug tokios yra europinės kainos. „Reikalaujami „Gazprom“ 485 doleriai yra nepagrįsta kaina“, – sakė jis laikraščiui „Frankfurter Allgemeine Zeitung“.

Eurokomisaras Ukrainą paragino mokėti už gaunamas dujas, o bendrovę „Gazprom“ – tiekti jas toliau ir nereikalauti išankstinio mokėjimo, išreikšdamas viltį, kad dujų ginčas tarp Rusijos ir Ukrainos bus išspręstas iki gegužės pabaigos.

„Gazprom“ skaičiavimais, Ukrainos „Naftogaz“ skola už šiemet importuotas dujas siekia 3,51 mlrd. dolerių. Rusijos vyriausybės nurodymu „Gazprom“ pateikė Ukrainai 1,658 mlrd. dolerių išankstinio mokėjimo sąskaitą už dujas, kurios būtų tiekiamos birželį, ir pagrasino nutraukti tiekimą, jei ši sąskaita nebus laiku apmokėta.

Ukraina nutraukė mokėjimus ir reikalauja sumažinti kainą.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksčiau šį ketvirtadienį laišku savo partnerius užsienyje informavo, kad Rusija nuo birželio 1 dienos pereina prie vien tik išankstinio mokėjimo už Ukrainai tiekiamas dujas.

Laiške V.Putinas nurodo, kad balandžio pradžioje Rusija kreipėsi į partnerius Europoje „siūlydama nedelsiant surengti konsultacijas,

kad būtų parengti suderinti veiksmai Ukrainos ekonomikai stabilizuoti ir užtikrintas stabilus Rusijos dujų tiekimas ir tranzitas pagal sutarties sąlygas“.

„Deja, priversti konstatuoti, kad konkrečių pasiūlymų padėčiai stabilizuoti dėl Ukrainos pirkėjų konkrečių įsipareigojimų vykdymo ir patikimo tranzito užtikrinimo iš mūsų partnerių nebuvo gauta“, – sakoma V.Putino kreipimesi.

Rusijos prezidentas dar pažymėjo, kad per tą laiką mokėjimo už Rusijos dujas padėtis dar pablogėjo.

„Bendrovės „Gazprom“ adresu negauta nė vieno mokėjimo už Ukrainai pateiktas dujas, o bendra Ukrainos skola išaugo nuo 2,237 mlrd. JAV dolerių iki 3,508 mlrd. JAV doleriu“, – nurodė V.Putinas.

„Tokiomis sąlygomis Rusija, griežtai pagal sutartį, pateikė sąskaitą dėl išankstinio Ukrainai tiekiamų dujų apmokėjimo ir, pradedant nuo birželio 1 dienos, dujos bus tiekiamos tokia apimtimi, kuri bus iš anksto Ukrainos apmokėta“, – sakoma Rusijos prezidento laiške.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.