H.Clinton – nemalonumai dėl privačios elektroninio pašto dėžutės

Hillary Clinton tai turėjo būti sklandaus pasirengimo prezidento rinkimų

H.Clinton taip pat sakė, kad jai naudojant privatų serverį, nebūta jokių tinklo saugumo pažeidimų.<br>AP nuotr. iš archyvo
H.Clinton taip pat sakė, kad jai naudojant privatų serverį, nebūta jokių tinklo saugumo pažeidimų.<br>AP nuotr. iš archyvo
Daugiau nuotraukų (1)

AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Mar 12, 2015, 10:59 AM, atnaujinta Jan 10, 2018, 8:51 PM

Jos mėginimai atremti kritikos ugnį taip pat paliko daug neatsakytų klausimų.

Pirmą kartą komentuodama šį skandalą, kuris įsiplieskė kovo 2 dieną, kai paaiškėjo, kad visą savo kadenciją nesinaudojo federalinės vyriausybės elektroninio pašto paskyra, H.Clinton sakė, kad asmenine elektroninio pašto dėžute visais darbo reikalais naudojosi „dėl patogumo“.

H.Clinton taip pat sakė, kad jai naudojant privatų serverį, nebūta jokių tinklo saugumo pažeidimų.

Ji tvirtino, kad savo elektroniniuose laiškuose neatskleidė jokios „įslaptintos informacijos“, ir sakė, jog visą darbo korespondenciją perdavė Valstybės departamentui.

Tačiau iš 63 320 elektroninių laiškų, kuriuos išsiuntė ar gavo H.Clinton per ketverius metus, dirbdama valstybės sekretore, maždaug 30 tūkst., kaip ji pati tvirtina, buvo asmeninio pobūdžio – susiję su dukters vedybų planavimu, „jogos pratimais“ ir, regis, buvo ištrinti.

Akivaizdu, kad politinių aistrų nepadės nuraminti ir buvusios valstybės sekretorės pareiškimas, kad Clintonų šeimos serveris, kuriame laikyti visi jos elektroniniai laiškai, nebus perduotas vyriausybei ar nepriklausomai komisijai.

H.Clinton, turėdama galvoje kelių respublikonų išsakytas abejones dėl jos veiksmų, pabrėžė, kad ėmėsi „beprecedenčių“ žingsnių, siekdama laikytis įstatymo, reikalaujančio saugoti visus tarnybinius dokumentus.

„Žvelgiant į praeitį, būtų buvę išmintingiau naudotis dviem telefonais ir dviem pašto dėžutėmis“, – sakė H.Clinton per spaudos konferenciją po pasisakymo Jungtinių Tautų moterų konferencijoje.

„Maniau, naudotis vienu prietaisu paprasčiau, tačiau akivaizdu, kad viskas išėjo ne taip“, – sakė ji.

Įstatymų leidėjai respublikonai vieningai žėrė griežtą kritiką H.Clinton.

Nemažai jų, įskaitant įtakingus senatorius Randą Paulą  ir Johną McCainą, pareikalavo atlikti nepriklausomą tyrimą dėl buvusios valstybės sekretorės elektroninių laiškų.

„Manau, visi, netgi demokratai, sutinka, kad tai rimta“, – sakė J.McCainas, kuris buvo respublikonų kandidatas per 2008 metų prezidento rinkimus.

„Manau, kad dėl to jai bus labai sunku“ per tikėtiną rinkimų kampaniją, trečiadienį naujienų agentūrai AFP sakė R.Paulas, kuris laikomas vienu iš galimų Respublikonų partijos kandidatų 2016-aisiais vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

„Manau, pasitikėjimo veiksnys bus jai nepalankus, nes jei nepasitikėsime ja pirmą kartą, kaip galėtume pasitikėti kitą kartą?“ – klausė jis.

Į kritikos ugnį patekusi buvusi pirmoji ponia ir senatorė sulaukė ir tvirto palaikymo. Liberalios pakraipos politinių veiksmų komitetas „American Bridge“ griežtai supliekė respublikonus, kaltindamas juos, kad mėgina daryti sensaciją iš H.Clinton elektroninių laiškų istorijos, o buvusios valstybės sekretorės komanda patikino, kad ji laikėsi įstatymo.

Vis dėlto kai kurie demokratai tyliai būgštauja, kad šis skandalas, kritikų jau pavadintas „imeilgeitu“, gali dar ilgai persekioti H.Clinton, kuri laikoma didžiausia jų partijos viltimi būsimuose prezidento rinkimuose, ir užgožti kitus svarbesnius klausimus, tokius kaip ekonomikos augimo skatinimas ar kova su džihadistais.

„Manau, jie galėjo išspręsti tai greičiau ir švariau per kelias pastarąsias savaites“, – AFP sakė vienas šaltinis, susijęs su H.Clinton stovykla.

Jimas Manley, ilgametis demokratų kongresmenų patarėjas, įspėjo, kad H.Clinton dar negali dėti taško šioje istorijoje.

„Manau, šioje situacijoje ji susitvarkė taip gerai, kaip buvo galima, tačiau, jei klausiate mano nuomonės, ar po vienos 21 minutę trukusios spaudos konferencijos ji gali visa tai išmesti iš galvos, mano atsakymas – ne“, – sakė J.Manley leidiniui „National Journal“.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.