NATO naikintuvai prie Latvijos sienų lydėjo rusų karo orlaivius

NATO oro policijos misiją vykdantys naikintuvai šeštadienį prie Latvijos valstybės sienų perėmė ir palydėjo keturis Rusijos karinius orlaivius.

Rusijos šturmo bombonešis Su-24 (pagal NATO klasifikaciją – „Fencer“).<br>Norvegijos KOP nuotr.
Rusijos šturmo bombonešis Su-24 (pagal NATO klasifikaciją – „Fencer“).<br>Norvegijos KOP nuotr.
Rusijos karinis transporto orlaivis An-26.<br>mil.ru nuotr.
Rusijos karinis transporto orlaivis An-26.<br>mil.ru nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

lrytas.lt

Aug 16, 2015, 9:28 AM, atnaujinta Oct 20, 2017, 10:25 AM

Kaip socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Latvijos kariškiai, šeštadienį NATO oro policijos misiją vykdantys naikintuvai tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros identifikavo prie Latvijos priartėjusius Rusijos karinius orlaivius – vieną bombonešį Su-24 ir tris transporto orlaivius An-26.

Rusų lėktuvų maršrutas nenurodomas.

Latvių kariškiai skaičiuoja, kad nuo metų pradžios rusų orlaiviai greta šalies sienų jau buvo pasirodę daugiau kaip 50 kartų. Pernai tokių incidentų Latvija užfiksavo apie 250.

NATO mažina oro policijos pajėgas

NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse šiuo metu vadovauja Norvegijos kariškiai, Baltijos šalių oro erdvėje patruliuojantys keturiais naikintuvais F-16. Norvegai dislokuoti Aviacijos bazėje Zokniuose greta Šiaulių.

Misiją sustiprina ir Zokniuose dislokuoti, antrai pamainai NATO oro policijos misijoje pasilikę Italijos kariškiai, patruliuojantys naikintuvais „Eurofighters Typhoon“.

Emario bazėje Estijoje dislokuoti Jungtinės Karalystės karališkųjų oro pajėgų orlaiviai „Eurofighters Typhoon“. O Malborko bazėje Lenkijoje dislokuoti Belgijos naikintuvų F-16, taip pat stiprinantys NATO oro policijos misiją.

Tuo tarpu jau nuo rugsėjo, kaip ne kartą buvo skelbta, NATO perpus suažins oro policijos misiją Baltijos šalyse – vietoje 16 naikintuvų, kurie patruliavo pastaruoju metu, budės aštuoni, o Lietuvoje vietoje dviejų kontingentų liks vienas.

Apie Su-24 ir An-26

Šeštadienį NATO pajėgas į orą pakėlęs Su-24 (pagal NATO klasifikaciją – „Fencer“) yra sovietinių laikų šturmo lėktuvas, iki šiol naudojamas Rusijos karinėse oro pajėgose. Tai dvivietis dviejų variklių orlaivis.

Lėktuve Su-24 buvo sumontuota pirmoji sovietinė integruota skaitmeninė navigacijos ir atakos sistema. Orlaivis gali gabenti apie 12 tonų sprogmenų.

Rusija iki 2020 m. planuoja atsisakyti šių lėktuvų ir juos pakeisti naujesniais modeliais. 2012 m. pradžioje apie tai, kad atsisako šių orlaivių, paskelbė ir Baltarusija.

Rusijos orlaivis An-26 yra gana populiarus transporto lėktuvas įvairių šalių karinėse oro pajėgose. Lėktuvą eksploatuoja ir daugybę civilinių operatorių. Tokiu orlaiviu kurį laiką naudojosi ir Lietuvos kariškiai.

Karinis transporto lėktuvas An-26 (pagal NATO klasifikaciją – „Curl“) buvo gaminamas Sovietų Sąjungoje nuo 1969 m. iki 1986 m. Pirmą kartą į orą jis pakilo 1969 m. gegužės 21 d. Eksploatuojamas – nuo 1973 m.

Dėl tuo metu didelės krovinių skyriaus liuko talpos ir dėl nusileidžiančios rampos, per kurią orlaivį galima patogiai pakrauti tiek nuo žemės, tiek ir tiesiai iš sunkvežimio, lėktuvas iš karto tapo gana populiarus ne tik Sovietų Sąjungoje, bet ir kitose šalyse.

Lėktuvo įgulą sudaro šeši žmonės, jis gali gabenti iki 5 tūkst. 500 kg svorį arba iki 38 keleivių, arba iki 30 desantininkų, arba 24 sužeistuosius, gulinčius ant neštuvų.

Orlaivis gali gabenti ginkluotę, jo maksimalus greitis – 540 km/val., kreiserinis greitis – 435 km/val., skrydžio nuotolis – 1 tūkst. 100 km, lėktuvas gali pakilti į 7,3 tūkst. metrų virš jūros lygio aukštį.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.