Prancūzija ir Vokietija sutarė: ES turi įvesti privalomas kvotas

Vokietija ir Prancūzija sutarė

Ekonominis lygis ir šalies dydis turėtų atlikti vaidmenį sprendžiant, kiek migrantų kiekviena valstybė turėtų priimti.<br>AP nuotr.
Ekonominis lygis ir šalies dydis turėtų atlikti vaidmenį sprendžiant, kiek migrantų kiekviena valstybė turėtų priimti.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

ELTA ir lrytas.lt inf.

Sep 3, 2015, 6:37 PM, atnaujinta Oct 17, 2017, 4:06 PM

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį pareiškė, kad Europos Sąjungos (ES) šalys turi laikytis principo, skelbiančio, kad „tie, kuriems reikia apsaugos, ją gauna“.

„Šį rytą kalbėjau su Prancūzijos prezidentu. Prancūzijos ir Vokietijos požiūriu, kurį pristatysime ES institucijoms, mums reikia privalomų kvotų ES viduje, siekiant pasidalinti migrantų našta. Toks yra solidarumo principas“, – per vizitą Šveicarijoje sakė A. Merkel.

Kanclerė tvirtino, kad „ekonominis lygis ir šalies dydis turėtų atlikti vaidmenį“ sprendžiant, kiek migrantų kiekviena valstybė turėtų priimti, tačiau pabrėžė, kad be kvotų sistemos problema nebus išspręsta.

Prancūzijos prezidentūra taip pat paskelbė, kad dvi šalys pristatys bendrus pasiūlymus Briuseliui dėl pabėgėlių priėmimo organizavimo ir teisingo jų paskirstymo Europoje.

„Nuo šių metų pradžios žuvo tūkstančiai žmonių. ES privalo reaguoti ryžtingai, vadovaudamasi Bendrijos vertybėmis“, – nurodė Prancūzijos prezidentūra.

Tuo tarpu Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas ketvirtadienį pareiškė, kad jį „labai sujaudino“ nuskendusio sirų mažylio nuotraukos Turkijos paplūdimyje, ir pažadėjo įvykdyti savo „moralinius įsipareigojimus“ sprendžiant migrantų krizę.

Vis tik D.Cameronas konkrečių priemonių šiai krizei pažaboti nepaminėjo, nors jo vyriausybė patiria vis didesnį spaudimą įsileisti daugiau pabėgėlių į Jungtinę Karalystę.

„Bet kas, kas matė tas nuotraukas, negalėjo likti abejingas. Būdamas tėvas aš jaučiuosi labai sujaudintas to vaizdo – mažo berniuko, gulinčio Turkijos paplūdimyje“, – D.Cameronas sakė lankydamasis vienoje gamykloje šiaurės rytų Anglijoje.

„Didžioji Britanija yra dorovinga šalis ir mes įvykdysime savo moralinius įsipareigojimus“, – pridūrė jis. Premjeras taip pat pažadėjo, kad pabėgėlių, kuriems leidžiama atvykti į Britaniją, skaičius bus „peržiūrimas“. „Mums tikrai rūpi..., mes darysime daugiau, mes darome daugiau, todėl ir išsiuntėme Karališkąjį laivyną į Viduržemio jūrą“, – tikino ministras pirmininkas.

„Paprasčiausiai priimti žmones, – tai ne sprendimas, reikia visapusiško sprendimo“, – sakė jis. Peticija, raginanti Didžiąją Britaniją priimti daugiau pabėgėlių, sulaukė gerokai daugiau nei 100 tūkst. parašų, ir dabar šis klausimas gali būti svarstomas parlamente.

Daugelis ketvirtadienio laikraščių savo vedamuosiuose straipsniuose taip pat ragino įsileisti daugiau atvykėlių į šalį.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.