JAV kelia susirūpinimą Rusijos veiksmai Sirijoje

Maskvos, kuri yra Sirijos prezidento Basharo al Assado sąjungininkė, ginkluotosios pajėgos toje šalyje veikia nuo Sovietų Sąjungos laikų.

Oro uoste nusileido bent trys Rusijos kariniai transporto lėktuvai – du iš jų krovininiai „Antonov An-124 Ruslan“.<br>Reuters nuotr.
Oro uoste nusileido bent trys Rusijos kariniai transporto lėktuvai – du iš jų krovininiai „Antonov An-124 Ruslan“.<br>Reuters nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Sep 10, 2015, 10:35 AM, atnaujinta Oct 16, 2017, 2:39 PM

Maskvos, kuri yra Sirijos prezidento Basharo al Assado sąjungininkė, ginkluotosios pajėgos toje šalyje veikia nuo Sovietų Sąjungos laikų.

Paprastai tos pajėgos laikomos nedidelėje karinėje bazėje Tartuso uostamiestyje, bet pastaruoju metu Rusijos infrastruktūra buvo plečiama, sakė JAV pareigūnai.

Naujai įrengtuose pastatuose gali būti apgyvendinti „šimtai karių“, o netoli Latakijos uostamiesčio taip pat pradėjo veikti mobilioji radiolokacijos stotis, naujienų agentūrai AFP sakė JAV pareigūnai, pageidavę neviešinti jų vardų.

Uoste – 12 rusiškų šarvuotų transporterių

Iš oro padarytos nuotraukos rodo, kad Rusija yra sutelkusi savo operacijas Basselo al Assado tarptautiniame oro uoste į pietus nuo Latakijos Viduržemio jūros pakrantėje, taip pat karinių jūrų pajėgų bazėje Tartuse.

Į Tartusą neseniai atplaukė du jūrų desanto operacijų laivai, o uoste buvo pastebėti apie 12 rusiškų šarvuotųjų transporterių, vienas JAV pareigūnas sakė AFP.

Maskva argumentuoja siunčianti karinę įrangą į Siriją pagal anksčiau pasirašytus komercinius kontraktus, taip pat specialistus, kurie tik apmoko Sirijos armiją.

Tačiau pastarieji pranešimai leidžia manyti, kad Kremliaus indėlis yra didesnis, nes Maskva spaudžia sukurti platesnį frontą prieš džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS).

Maskva atmetė galimybę siųsti į Siriją savo antžemines pajėgas arba prisidėti prie tarptautinės koalicijos aviacijos kampanijos prieš IS, bet teikia karinę pagalbą Sirijos armijai kaip viena iš nedaugelio išlikusių B.al Assado sąjungininkių, siekdama prisidėti prie „kovos su terorizmu“.

Veiksmai kelia nerimą

Rusija pastaruoju metu organizavo įvairius susitikimus tarp susiskaldžiusių Sirijos opozicijos grupių, kurios nesutaria dėl B.al Assado likimo.

B.al Assadas kovą sakė, kad pritartų didesnei Rusijos karinei pagalbai Tartuse ir kituose uostuose.

JAV dienraštis „The New York Times“ šeštadienį pranešė, kad Rusija pasiuntė pirminę kariškių grupę ir nugabeno įrangos, kad būtų pastatyta oro pajėgų bazė netoli Latakijos – B.al Assado režimo tvirtovės pajūrio regione.

Amerikos pareigūnai, pageidavę likti anonimais, taip pat sakė AFP, kad pastarosiomis dienomis Latakijos oro uoste nusileido bent trys Rusijos kariniai transporto lėktuvai – du krovininiai „Antonov An-124 Ruslan“ ir vienas keleivinis lėktuvas.

„Visa tai iš pažiūros rodo, kad Rusija planuoja tą oro uostą paverti kažkokiu priešakiniu oro operacijų centru“, – sakė vienas pareigūnas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.