Rusija uždarė sienos perėją Norvegijos grąžinamiems migrantams

Rusija sekmadienį patvirtino

Rusija nusprendė nepriimti atgal Norvegijos grąžinamų migrantų.<br>„AFP“/ „Scanpix“ nuotr.
Rusija nusprendė nepriimti atgal Norvegijos grąžinamų migrantų.<br>„AFP“/ „Scanpix“ nuotr.
Rusija nusprendė nepriimti atgal Norvegijos grąžinamų migrantų.<br>„AFP“/ „Scanpix“ nuotr.
Rusija nusprendė nepriimti atgal Norvegijos grąžinamų migrantų.<br>„AFP“/ „Scanpix“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jan 24, 2016, 1:37 PM, atnaujinta Jun 10, 2017, 7:55 AM

Norvegija šeštadienį nurodė laikinai stabdanti prieštaringai vertinamą sprendimą grąžinti migrantus – daugiausia sirus, afganistaniečius, iraniečius ir irakiečius, atvykusius į šalį per sieną su Rusija, kai gavo Maskvos institucijų prašymą to nedaryti.

Pernai iš Rusijos į Norvegiją pateko apie 5,5 tūkst. migrantų, mėginusių pasiekti Europos šalis per Arktį.

Tačiau Oslo dešinioji vyriausybė nutarė, kad migrantai, kurie teisėtai gyveno Rusijoje arba teisėtai atvyko į tą šalį, turėtų būti nedelsiant grąžinti, nes Rusija yra saugi šalis.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova naujienų agentūrai AFP sakė, kad Maskva penktadienį informavo Norvegiją stabdanti migrantų grąžinimą per Borisoglebsko–Sturskugo sienos perėją, remdamasi 2011 metų dvišale sutartimi.

Vis dėlto bus daroma išimtis tiems migrantams, kurie atitiks kriterijus, išvardytus ankstesnėje sutartyje, įpareigojančioje Maskvą vėl priimti žmones, neatitinkančius Norvegijos imigracijos įstatymų ir turinčius galiojančias Rusijos vizas arba leidimus gyventi.

„Rusijos atlikti žingsniai buvo padiktuoti saugumo priežasčių ir pagrįsti dvišalėmis sutartimis su Norvegija“, – pabrėžė M.Zacharova.

Norvegijos policija praėjusį antradienį grąžino į Rusiją 13 migrantų, atvežusi juos autobusu. Dvi panašios operacijos buvo suplanuotos ketvirtadienį ir penktadienį, bet jos atšauktos – pasak pareigūnų, dėl logistikos priežasčių.

Norvegijos užsienio reikalų ministerija paskelbė, kad grąžinimo procesas stabdomas „iki tolesnio pranešimo“ ir kad Rusijos sienos apsaugos tarnybos „pageidauja glaudesnio koordinavimo“ ateityje.

Žmogaus teisių organizacijos piktinosi, kad migrantai verčiami grįžti į Rusiją dviračiais žiemą, kai temperatūra tolimojoje šiaurėje dažnai nukrinta iki 20 laipsnių šalčio.

Pasak jų, Rusijos elgesys su prieglobsčio prašytojais nėra patenkinamas: prašymų nagrinėjimas kai kada užtrunka ne vienus metus, o pabėgėliams gresia būti suimtiems ir grąžintiems į kilmės šalis.

Norvegija nėra Europos Sąjungos narė, bet priklauso Šengeno zonai, kurioje asmenys gali netrikdomi kirsti vidaus sienas.

Daugelis tokių migrantų atvažiavo į Norvegiją dviračiais, nes Rusijos taisyklės draudžia sieną kirsti pėstiesiems, o Norvegija žmones, vežančius migrantus per sieną automobiliais arba sunkvežimiais, laiko kontrabandininkais.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: kodėl įvyko visuotinis elektros išjungimas Ukrainoje?