Šiaurės Korėja paleido tris balistines raketas

[[ge:lrytas:lrytas:1143844]]

Raketos buvo paleistos į Japonijos jūrą iš Hvangdžu apygardos apie 3 val. Grinvičo (6 val. Lietuvos) laiku.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Raketos buvo paleistos į Japonijos jūrą iš Hvangdžu apygardos apie 3 val. Grinvičo (6 val. Lietuvos) laiku.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Sep 5, 2016, 7:31 AM, atnaujinta May 14, 2017, 1:46 AM

Šis incidentas laikomas nauja Pchenjano karinės galios demonstracija praėjus apie dviem savaitėms po balistinės raketos, paleidžiamos iš povandeninio laivo, sėkmingo bandymo. Be to, Kinijoje šiuo metu vyksta Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimas.

Raketos buvo paleistos į Japonijos jūrą iš Hvangdžu apygardos apie 3 val. Grinvičo (6 val. Lietuvos) laiku, sakė vienas Gynybos ministerijos atstovas.

„Spėjama, kad šios raketos buvo „Rodong“, galinčios nuskrieti tūkstantį kilometrų. Jos buvo paleistos neperspėjus Japonijos apie pavojų laivybai“, – sakoma atstovo pranešime.

„Šiaurės Korėjos balistinių raketų paleidimas tiesiogiai pažeidžia Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijas. Šitaip siekiama pasipuikuoti savo branduoliniais ir raketų pajėgumais, vykstant G-20 viršūnių susitikimui“, – pridūrė jis.

Raketos buvo paleistos praėjus kelioms valandoms po Pietų Korėjos prezidentės Park Geun-hye ir Kinijos prezidento Xi Jinpingo susitikimo Hangdžou mieste vykstančio G-20 forumo kuluaruose.

Kinija – vienintelė reikšminga Šiaurės Korėjos tarptautinė sąjungininkė ir ekonominė rėmėja. Vis dėlto Pchenjano ir Pekino santykiai pastaruoju metu buvo pašliję dėl Šiaurės Korėjos vykdytų branduolinių užtaisų ir raketų bandymų, smarkiai padidinusių įtampą padalytame Korėjos pusiasalyje.

Šiaurės Korėja anksčiau šiais metais atliko jau kelis raketų bandymus. Rugpjūčio 24 dieną iš povandeninio laivo paleista balistinė raketa nuskriejo apie 500 km Japonijos link, toliau negu per visus ankstesnius šio tipo raketų bandymus.

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas sakė, kad rugpjūtį įvykdytas bandymas buvo „didelė sėkmė“, ir tvirtino, kad Jungtinių Valstijų žemyninė dalis tapo pasiekiama smūgiams.

Jeigu Šiaurės Korėjai pavyktų sukurti patikimų iš povandeninio laivo paleidžiamų balistinių raketų, jos atvertų galimybę dislokuoti šiuos ginklus toli nuo Korėjos pusiasalio ir surengti „atsakomąjį smūgį“, jeigu būtų atakuotos Pchenjano karinės bazės.

JAV pasmerkė šį veiksmą

Jungtinės Valstijos pirmadienį pasmerkė naujausius Šiaurės Korėjos raketų paleidimus, pavadino juos grėsme Vašingtono sąjungininkėms ir civilinei aviacijai bei pažadėjo imtis diplomatinių veiksmų prieš Pchenjano režimą. 

„Šiandienos neatsargūs Šiaurės Korėjos (raketų) paleidimai kelia grėsmę civilinei aviacijai ir komercinei laivybai regione“, – Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimo Kinijoje kuluaruose sakė vienas aukšto rango JAV administracijos pareigūnas. 

Pasak jo, Vašingtonas ieškos būdų „didinti tarptautinį pasiryžimą, kad KLDR (Šiaurės Korėja) atsakytų už savo provokuojamus veiksmus“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.