Labdaros renginyje D. Trumpas ir H. Clinton keitėsi pašaipiomis replikomis

[[ge:lrytas:lrytas:259606]]

D.Trumpas ir H.Clinton dalyvavo vienoje iškilmingoje labdaros vakarienėje.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
D.Trumpas ir H.Clinton dalyvavo vienoje iškilmingoje labdaros vakarienėje.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 21, 2016, 2:07 PM, atnaujinta May 10, 2017, 11:12 AM

Per kasmet vykstančią Alfredo E. Smitho memorialinio fondo vakarienę abu kandidatai į prezidentus apsikeitė keletu juokelių, tačiau kai kurie D.Trumpo pasakyti pokštai buvo nušvilpti.

Paprastai šis renginys, kurio metu renkamos lėšos katalikiškoms labdaros organizacijoms, yra vienas linksmesnių įvykių įtemptame prezidentinės kampanijos kalendoriuje.

Per vakarienę, kuri vyko prašmatniame viešbutyje „Waldorf- Astoria“. Abu kandidatai, pasodinti šalia Niujorko kardinolo Timothy Dolando, pakaitomis šaipėsi iš savęs ir vienas kito. Jie vėl susitiko praėjus vos dienai po to, kai varžėsi savo paskutiniuose televizijos debatuose per šią kampaniją.

D.Trumpo mėginimai pajuokauti dažniausiai buvo nepakankamai saviironiški. Ir vienąsyk, kai jis bandė pasijuokti iš savęs, pokšto kulminacija vis tiek kirto jo žmonai Melania.

„Michelle Obama sako kalbą ir visiems ji patinka. Nuostabu, – sakė jis. – Tačiau kai mano žmona Melania sako tą pačią kalbą, žmonės pradeda prie jos kabinėtis!“

Šia replika jis užsiminė apie žmonos sakytą kalbą, kurios dalį ji pasisavino iš įkvepiančios kalbos, pasakytos Michelle Obamos per 2008-ųjų prezidentinę kampaniją.

„Jai teko daug įžeidimų“, – sakė D.Trumpas, o jo slovėnų kilmės žmona, buvusi manekenė, Melania turėjo kęsti minios reakciją.

„Oi, man šįvakar nuo jos klius, kai grįšim namo“, – pridūrė kandidatas.

D.Trumpui bebaigiant savo monologą, jo juokeliai darėsi vis juodesni ir sulaukdavo vis garsesnio publikos, susirinkusios paaukoti pinigų nepasiturintiems vaikams, nušvilpimo.

Jis vis laidė kandžias replikas apie nutekintus H.Clinton elektroninius laiškus ir vadino demokratų kandidatę „korumpuota“.

„Hillary mano, kad būtina apgaudinėti žmones turint vienokią viešą politiką ir visiškai kitokią privačią“, – sakė jis.

„Na, o dabar ji yra viešumoje ir apsimetinėja, kad visai nejaučia neapykantos katalikams“, – išrėžė D.Trumpas.

„Net nežinau, Hillary, ant ko jie pyksta – ant tavęs ar manęs“, – sakė D.Trumpas mėgindamas nutildyti dar vieną Niujorko elito švilpimo bangą.

Apsimainymas kandžiomis pastabomis

Nenusižengdama tradicijoms H.Clinton pradėjo savo kalbą lengvai pajuokdama save.

„Tam, kad čia atvykčiau, turėjau pakeisti griežtą savo snaudimo tvarkaraštį“, – pasakė demokratė, kurią ne kartą D.Trumpas yra pajuokęs dėl jos galimo ištvermės trūkumo.

„Jums pasisekė, – sakė ji publikai, užsimindama apie didžiulius honorarus, kuriuos ji, palikusi valstybės sekretorės pareigas, imdavo už kalbos pasakymą.

„Paprastai aš imu didelius pinigus už tokias kalbas kaip ši“, – juokavo demokratė.

Tada ji atsisuko į savo oponentą: „Donaldai, jei tau nepatiks“, ką sakau, gali laisvai atsistoti ir šaukti: „Neteisingai!“, kol aš kalbu.“

Tuomet H.Clinton dar įgėlė savo varžovo polinkiui spręsti apie moteris vien iš jų išvaizdos ir pabandė įsivaizduoti, kaip D.Trumpas įvertintų Laisvės statulą.

„Donaldas pasižiūri į Laisvės statulą ir mato ketvertą, na, gal penketą – bet tik tuo atveju, jei ji išmestų deglą ir lentelę bei pasikeistų šukuoseną“, – sakė ji.

Kitu pokštu H.Clinton pajuokė nerangų D.Trumpo naudojimąsi telesufleriu: „Esu įsitikinusi, kad būna dar sunkiau, kai verti iš originalo rusų kalba.“

Partinė politika patraukta šalin

Apie 1 500 pasiturinčių renginio svečių sumokėjo už kvietimus po mažiausiai 3 tūkst. dolerių (per 2,6 tūkst. eurų). Iš viso buvo surinkta apie 6 mln. dolerių (per 5,3 mln. eurų).

Niujorko arkivyskupija anksčiau trečiadienį paskelbė pozityvų pranešimą, kuriame išreiškė viltį, kad per vakarienę „partinė politika bus patraukta šalin“.

Be kandidatų į prezidentus svečių sąraše dar buvo du buvę Niujorko merai – Michaelas Bloombergas ir Rudy Giuliani.

M.Bloombergas palaiko H.Clinton, o R.Giuliani savo ruožtu, yra vienas garsiausių D.Trumpo kampanijos rėmėjų.

Ši vakarienė yra rengiama pagerbti velionio demokrato Niujorko gubernatoriaus Alo Smitho atminimą. Niujorko valstijoje yra gimę abu kandidatai į JAV prezidentus.

A.Smithas 1928 metais tapo pirmuoju kataliku kandidatu į prezidentus, iškeltu vienos iš pagrindinių partijų. Jis buvo gerbiamas už tai, kad sugebėdavo į šalį atidėti politines nuoskaudas ir susitelkti į savo rinkėjų gerovę.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.