Žmogaus teisių stebėtojai užrūstino Izraelį

Izraelis pranešė nebeišduosiąs darbo vizų žmogaus teisių organizacijos „Human Rights Watch“ (HRW) darbuotojams. Šalies vyriausybė kaltina stebėtojus, kad jie „iš esmės šališkai“ nusiteikę jos atžvilgiu.

Nausėdijų verslas prisideda prie Izraelio politikos, kuri atima nuosavybės teisę iš palestiniečių.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Nausėdijų verslas prisideda prie Izraelio politikos, kuri atima nuosavybės teisę iš palestiniečių.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

AFP, BNS ir „Lietuvos rytas“ inf.

2017-02-25 15:29, atnaujinta 2017-04-09 01:50

Niujorke įsikūrusi organizacija yra paskelbusi kritiškų ataskaitų apie Izraelio okupuotas palestiniečių teritorijas.

Prieš kelis mėnesius ji kreipėsi dėl vizos Izraelio ir Palestinos reikalus stebinčiam direktoriui Jungtinių Valstijų piliečiui Omarui Shakirui.

Vasario 20 dieną Izraelio pareigūnai pranešė, kad prašymas buvo atmestas, nes HRW yra „netikra žmogaus teisių grupė“.

Izraelio užsienio reikalų ministerijos atstovas Emmanuelis Nahshonas tikino, kad HRW „nuolat demonstravo, kad ji yra iš esmės prieš izraeliečius šališkai nusiteikusi organizacija, kurios darbotvarkė aiškiai priešiška“.

Tačiau E.Nahshonas pridūrė, kad ši grupė nebuvo uždrausta ir kad jos izraeliečiams bei palestiniečiams darbuotojams bus leidžiama dirbti Izraelyje ir rengti ataskaitas.

„Vis dėlto kodėl turėtume duoti darbo vizas žmonėms, kurių vienintelis tikslas – suteršti mūsų vardą ir pulti?“ – klausė Užsienio reikalų ministerijos atstovas.

Dabartinė Izraelio vyriausybė, laikoma dešiniausia per visą šalies istoriją, buvo kaltinama daranti spaudimą tarptautinėms ir vietos žmogaus teisių organizacijoms.

„Buvome šokiruoti, kad Izraelio pareigūnai nesugebėjo atskirti tikros kritikos ir propagandos, – sakė O.Shakiras. – Dirbame 90 pasaulio šalių.

Daug vyriausybių nemėgsta mūsų labai gerai ištirtų rezultatų, tačiau jų reakcija nesustabdys žinių skleidimo.“

Jis prisipažino, kad prieš prisijungdamas prie HRW jis dalyvaudavo palestiniečių palaikymo kampanijose.

Vis dėlto, pasak O.Shakiro, Izraelio pareigūnai HRW sakė, kad vizų draudimas taikomas ne tik jam, bet ir kitiems užsieniečiams organizacijos nariams.

Pernai HRW paskelbė ataskaitą „Occupation Inc.“, kurioje išsamiai nagrinėjama, kaip tarptautinės ir Izraelio kompanijos, veikiančios Izraelio okupuotame Vakarų Krante esančiose nausėdijose, prisidėjo prie žmogaus teisių pažeidimų.

„Nausėdijų verslas neišvengiamai prisideda prie Izraelio politikos, kuri atima nuosavybės teisę iš palestiniečių ir diskriminuoja juos, gaudamas pelno iš Izraelio palestiniečių žemės vagystės ir kitų šaltinių“, – rašoma Arvindo Ganesano ataskaitoje.

Tarptautinė teisė numato, kad visos nausėdijos yra nelegalios ir smarkiai trukdo įsivyrauti taikai, nes jos statomos žemėse, kurias palestiniečiai laiko savo būsimos valstybės teritorija.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.