Drama ore: lėktuvo keleivis grasino susprogdinti bombą

Vienas oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuvas buvo priverstas grįžti į Australiją, kai sutrikusios psichikos keleivis pagrasino susprogdinti bombą ir bandė įsiveržti į pilotų kabiną, bet kiti keleiviai jį sutramdė ir surišo, ketvirtadienį pranešė policija.

 Vyras bandė įsiveržti į pilotų kabiną ir kalbėjo apie bombos susprogdinimą.<br> „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
 Vyras bandė įsiveržti į pilotų kabiną ir kalbėjo apie bombos susprogdinimą.<br> „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 1, 2017, 9:11 AM, atnaujinta Jun 1, 2017, 9:14 AM

Trečiadienį iš Melburno psichiatrinės ligoninės išrašytas 25 metų Šri Lankos pilietis įsigijo lėktuvo bilietą į Malaizijos sostinę Kvala Lumpūrą, nurodė Viktorijos valstijos vyriausiasis komisaras Grahamas Ashtonas.

Lėktuvas buvo ką tik pradėjęs skrydį iš Melburno, kai iš ekonominės klasės salono prie pilotų kabinos durų priėjo vyras, laikantis kažkokį elektroninį prietaisą, ir pagrasino susprogdinti orlaivį. Keleiviai ėmė panikuoti.

Galiausiai keli keleiviai ir įgulos nariai sutramdė tą vyrą ir surišo jį diržais. „Tuo metu jis buvo tvirtai surištas“, – žurnalistams sakė G.Ashtonas.

Pareigūno teigimu, tas vyras su savimi turėjo „garso stiprintuvo tipo instrumentą“. Lėktuvo keleivis Andrew Leoncelli sakė, kad tai buvo nešiojamas muzikos grotuvas „Boombox“.

„Jis sakė: „Susprogdinsiu tą suknistą lėktuvą. Susprogdinsiu tą lėktuvą“, – A.Leoncelli pasakojo nacionaliniam transliuotojui „Australian Broadcasting Corp.“. – Jis buvo įsiaudrinęs, tai – geriausias apibūdinimas; 100 procentų jis buvo įsiaudrinęs.“

„Du ar trys drąsūs jauni australai šoko ant jo ir nubloškė ant žemės“, – pridūrė keleivis.

Orlaivis „Airbus A330-300“ su 337 keleiviais grįžo į Melburno oro uostą praėjus pusvalandžiui po pakilimo.

Keleiviai pusantros valandos buvo laikomi lėktuve, kol pareigūnai ieškojo jame galimai paslėptų sprogmenų, sakė G.Ashtonas. Policija išlaipino tą vyrą iš lėktuvo ir nustatė, kad jis niekaip nesusijęs su teroristais ir neturėjo bendrininkų, nurodė jis.

Viktorijos valstijos vyriausiasis ministras Danielis Andrewsas to lėktuvo keleiviams, patyrusiems šį sukrečiantį įvykį, pasiūlė vyriausybės paramą.

„Nemanau, kad kas nors iš mūsų iš tiesų supranta, kokia trauma, kokia gąsdinanti patirtis tai buvo“, – teigė jis.

D.Andrewsas perspėjo vyriausybes, kurios reaguoja į šį įvykį uždrausdamos psichinėmis ligomis sergantiems asmenims skristi lėktuvais, to nedaryti.

„Norime būti labai atsargūs, kad neatribotume žmonių nuo jiems reikalingos priežiūros, – sakė jis. – Nenorime daugiau stigmatizuoti psichinių susirgimų, nes jie ir taip jau yra stigmatizuojami.“

Studento vizą turintis vyras Australijoje mokosi virėjo amato. Ketvirtadienį jis veikiausiai stos prieš teismą dėl kaltinimų sukėlus pavojų lėktuvui ar sukėlus netikrą grėsmę, teigė G.Ashtonas. Už tokius pažeidimus Australijos teisės aktai numato iki 10 metų laisvės atėmimo bausmę.

Oro linijų atstovai teigė, kad šis incidentas bus ištirtas.

Pastaraisiais metais „Malaysia Airlines“ patyrė dvi didžiules katastrofas. Reisu MH17 iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą skridęs lėktuvas 2014 metų liepos 17 dieną buvo numuštas virš Rytų Ukrainos. Žuvo visi 298 jame buvę žmonės.

Be to, 2014 metų kovo 8-osios naktį mįslingai dingo laineris MH370, skrisdamas iš Kvala Lumpūro į Pekiną; jame buvo 239 keleiviai ir įgulos nariai. Šis lėktuvas, veikiausiai nukritęs Indijos vandenyne, iki šiol nėra rastas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.