Ispanijos vyriausybė pradėjo nepaprastąjį posėdį dėl Katalonijos krizės

Ispanijos vyriausybė trečiadienį pradėjo nepaprastąjį pasitarimą dėl tolesnių žingsnių, turinčių neleisti šiaurės rytiniam Katalonijos regionui vienašališkai atsiskirti.

 Ispanijos parlamentas siekia neleisti Katalonijai atsiskirti. <br> Sputnik/Scanpix nuotr.
 Ispanijos parlamentas siekia neleisti Katalonijai atsiskirti. <br> Sputnik/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 11, 2017, 11:09 AM, atnaujinta Oct 11, 2017, 12:15 PM

Ankstesnę dieną Katalonijos prezidentas Carlesas Puigdemont'as paskelbė, kad atsiskyrimo procesas bus tęsiamas, bet atidėjo jį kelioms savaitėms, siekiant inicijuoti derybas.

Ispanija savo ruožtu pareiškė, kad nepriklausomybės paskelbimas yra nepriimtinas ir pridūrė, kad jis grindžiamas negaliojančiu pripažinto referendumo rezultatais.

Ispanijos užsienio reikalų ministras Alfonso Dastis trečiadienį apkaltino Katalonijos lyderį Carlesą Puigdemont'ą ėmusis gudrybių, kai pastarasis paskelbė, kad regiono atsiskyrimo procesas bus tęsiamas, bet atidėjo jį kelioms savaitėms.

Ministras įspėjo, kad C.Puigdemont'o veiksmai sukels sumaištį ekonomikoje ir visuomenėje.

Antradienį paskelbtas C.Puigdemont'o dramatiškas kreipimasis į Katalonijos parlamentą Barselonoje yra „tik triukai – jie vėl apgaule siekia gauti viską“, Prancūzijos radijui „Europe 1“ sakė A.Dastis.

„Jis (C. Puigdemont'as) daro tą patį, kaip ir visada, eina keliu, nuvesiančiu mus prie padėties, kokios Katalonijoje nenorime matyti – neramumų ekonomikoje ir visuomenėje“, – sakė A.Dastis.

„Jis sako, kad jie laimėjo, galvoja, kad turi teisę į nepriklausomybę po šio vadinamojo referendumo, o tada Katalonijos parlamento prašo šio pareiškimo padarinius atidėti, – piktinosi diplomatijos vadovas. – Siaubinga taip elgtis su savo parlamentu.“

Atidėjęs paskelbimą dėl nepriklausomybės, C.Puigdemont'as paprašė derybų su Ispanijos vyriausybe. Ši trečiadienį surengė nepaprastąjį posėdį ir pažadėjo, kad nagrinės „visas galimybes“ užkirsti kelią Katalonijos atsiskyrimui.

Ryžtingai nusiteikęs Ispanijos premjeras Mariano Rajoy sakė neatmetantis galimybės įvesti tiesioginį valdymą pusiau autonominiame regione, besiribojančiame su Prancūzija.

A.Dastis pažymėjo, kad Madridas „visada buvo nuomonės, kad tam tikrus dalykus galima derinti neperžengiant konstitucijos ribų, tačiau negali būti, kad Katalonija nuspręstų už visą Ispaniją“.

Ispanijos ambasadorius Prancūzijoje Fernando Cardereras prancūzų radijui RTL savo ruožtu sakė, kad „C.Puigdemont'o paskelbimas primena perversmą, išskyrus tai, kad į parlamentą neįsiveržia ginkluoti asmenys“.

Komentuodamas katalonų lyderio sprendimą suspenduoti nepriklausomybės paskelbimą, F.Cardereras sakė: „Negali atidėti kažko, kas neegzistuoja. Nepriklausomybė – kaip nėštumas: arba esi nėščia, arba ne.“

Paryžius per šią krizę metu tvirtai palaiko Madrido vyriausybę. Antradienį Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas  teigė, kad separatistus visų pirma motyvuoja ekonominis savanaudiškumas.

Prancūzijos Europos reikalų ministrė Nathalie Loiseau pasakė, kad Katalonija nebus pripažinta kitų šalių ir pakartojo Briuselio perspėjimą, kad paskelbęs nepriklausomybę regionas automatiškai prarastų ES narystę.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.