Interpolo vadovo sulaikytas Kinijoje, jo buvimo vieta nežinoma

Interpolo vadovas Meng Hongwei yra sulaikytas Kinijoje, skelbia „South China Morning Post“.

 Meng Hongwei Interpolo prezidentu išrinktas 2016 m.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Meng Hongwei Interpolo prezidentu išrinktas 2016 m.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2018-10-05 13:34, atnaujinta 2018-10-05 16:53

Leidinys skelbia, kad Meng Hongwei buvo sulaikytas vos tik atvyko į Kiniją ir dabar yra apklausiamas. Tiesa, nedetalizuojama, koks tyrimas pradėtas dėl Interpolo vadovo. Neaišku lieka ir kur tiksliai yra laikomas Meng Hongwei.

Prancūzijos policija penktadienį pradėjo tyrimą dėl tarptautinės policijos organizacijos Interpolo vadovo Meng Hongwei dingimo per kelionę į savo tėvynę Kiniją, pranešė vienas tyrimui artimas šaltinis.

Kinijos pilietybę turintis Meng Hongwei paskutinį kartą buvo matytas rugsėjo pabaigoje, išvykstantis į savo šalį iš Interpolo būstinės Prancūzijos pietryčių mieste Lione, sakė šaltinis. Apie jo dingimą pranešė pareigūno žmona.

„Jis dingo ne Prancūzijoje“, – šaltinis sakė naujienų agentūrai AFP.

Prancūzija pranešė, kad Interpolo vadovas iš šalies išvyko rugsėjo 29-ąją.

Interpolo vadovu Meng Hongwei buvo išrinktas 2016 metų lapkritį. Anksčiau jis buvo Kinijos viešojo saugumo viceministras. Pasak kritikų, eidamas šias pareigas jis kontroliavo šalies slaptąją policiją.

Meng Hongwei – pirmasis Interpolo vadovu tapęs kinas. Ši agentūra palaiko ryšius su savo 192 valstybių narių teisėsaugos tarnybomis.

Pats Interpolas neturi savų agentų, turinčių įgaliojimus sulaikyti asmenis.

Pekinas Meng Hongwei išrinkimą laikė galimybe užsitikrinti didesnę tarptautinę pagalbą ieškant įtariamų ekonominių nusikaltėlių, įskaitant korumpuotus pareigūnus, atsidūrusios šalies prezidento Xi Jinpingo kampanijos prieš kyšininkavimą taikiklyje.

Tačiau šis vajus, dar žinomas kaip operacija „Lapių medžioklė“, kai kuriose šalyse sulaukė skundų, kad Kinijos teisėsaugos agentai slapta veikia jų teritorijose, negavę vietos valdžios leidimo arba sutikimo.

Vykdant tokią veiklą buvo suimti keli aukšto rango pareigūnai. Jiems pateikta įvairių kaltinimų, pavyzdžiui, dėl „šiurkščių drausmės pažeidimų“. Kinijoje taip paprastai įvardijama korupcija ar kyšininkavimas.

Meng Hongwei kadencija turėtų baigtis 2020 metais.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.