C. Ghosnas į laisvę turėtų išeiti teismui atmetus prokurorų paskutinės minutės bandymą blokuoti jo paleidimą.
Dešimtys žurnalistų nuo aušros laukia prie jo kalėjimo Tokijo šiaurėje. C. Ghosno šeimos nariai taip pat buvo pastebėti įeinantys į pastatą. Tačiau prokurorai dar galėtų blokuoti jo paleidimą pateikdami naujus kaltinimus.
Tokijo teismas antradienį netikėtai leido už užstatą paleisti C. Ghosną, naujajam jo advokatui Junichiro Hironakai pateikus, anot jo, įtikinamą prašymą ir naujų bylos elementų.
Japonijos prokurorai lapkričio 19 dieną suėmė 64 metų C. Ghosną, įtardami jį nedeklaravus viso darbo užmokesčio ir klaidinus investuotojus bei institucijas. Manoma, kad per penkerius metus iki 2015-ųjų kovo jis nuslėpė iš viso 44 mln. JAV dolerių (38,8 mln. eurų).
Be to, įtariama, kad dalį užmokesčio, kurį gavo iš „Nissan“, C. Ghosnas nuslėpė ir per trejų metų laikotarpį iki 2018-ųjų kovo.
Gruodžio 21 dieną C. Ghosnui buvo pareikšti nauji ir sunkesni kaltinimai: teigiama, kad jis dėl savo prekybos operacijų finansų rinkose patirtus nuostolius 2008 metais perkėlė „Nissan“.
Trečiadienio naktį jis dar kartą pareiškė esąs nekaltas.
Libaniečių šeimoje Brazilijoje gimęs C. Ghosnas buvo vienas garsiausių pasaulio automobilių pramonės aukščiausio rango vadovų. Prieš du dešimtmečius jis išgelbėjo „Nissan“ nuo žlugimo. Jis taip pat vadinamas vienu iš „Renault“, „Nissan“ ir „Mitsubishi“ aljanso „architektų“.