Popiežius kasmetinėje taikos žinioje ragins siekti „ekologinio atsivertimo“

Žmonijai reikia „ekologinio atsivertimo“, pasakys popiežius Pranciškus savo kasmetinėje žinioje, skirtoje Pasaulinei taikos dienai.

​Žmonijai reikia „ekologinio atsivertimo“, pasakys popiežius Pranciškus savo kasmetinėje žinioje, skirtoje Pasaulinei taikos dienai.<br>AFP/Scanpix nuotr.
​Žmonijai reikia „ekologinio atsivertimo“, pasakys popiežius Pranciškus savo kasmetinėje žinioje, skirtoje Pasaulinei taikos dienai.<br>AFP/Scanpix nuotr.
​Žmonijai reikia „ekologinio atsivertimo“, pasakys popiežius Pranciškus savo kasmetinėje žinioje, skirtoje Pasaulinei taikos dienai.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
​Žmonijai reikia „ekologinio atsivertimo“, pasakys popiežius Pranciškus savo kasmetinėje žinioje, skirtoje Pasaulinei taikos dienai.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Dec 13, 2019, 3:33 PM

Pontifikas pažymės, kad didesnė pagarba Žemei užtikrins geresnius ryšius tarp žmonių.

Pranciškaus žinia katalikų bažnyčiose bus perskaityta pirmąją 2020 metų dieną. Joje pontifikas kvies „įsiklausyti ir pamąstyti apie pasaulį, Dievo duotą mums kaip dovaną, kad jis būtų mūsų bendri namai“.

„Susiduriant su mūsų priešiškumo kitiems, nepagarbos mūsų bendriems namams ar gamtos išteklių, laikomų tik tiesioginio pelno šaltiniu, besaikio naudojimo pasekmėmis, kai nepaisoma vietos bendruomenių, bendrojo gėrio ir pačios gamtos, mums reikia ekologinio atsivertimo“, – ketina pasakyti pontifikas.

Pranciškus nekart ragino užtikrinti geresnę aplinkos apsaugą, smerkė gamtos išteklių naudojimą ir įspėjo apie pasaulinio klimato atšilimo pavojus.

Praėjusį mėnesį lankydamasis Japonijoje popiežius taip pat pasmerkė branduolinius ginklus. Savo naujametinėje kalboje Pranciškus grįžta prie šios temos. Anot pontifiko, branduolinis atgrasymas tik sukuria „saugumo iliuziją“, o nepasitikėjimas ir baimė didina smurto visame pasaulyje grėsmę.

„Karas, kaip žinia, dažnai prasideda nuo nesugebėjimo pripažinti įvairovę, skatinančio savęs aukštinimą ir siekį dominuoti, gimstančius iš savanaudiškumo ir puikybės, neapykantos ir troškimo pašiepti, atriboti ir netgi sunaikinti kitokius“, – sako Pranciškus.

Jis savo žinioje taip pat kalba apie 1945 metų atominį bombardavimą Hirošimoje bei Nagasakyje išgyvenusius žmones, liudijančius vis naujoms kartoms patirtą siaubą.

Anot pontifiko, atmintis yra kelias į taiką ir netgi karų bei konfliktų tamsoje gali padėti išsaugoti viltį.

„Netgi mažas solidarumo gestas gali paskatinti drąsius ir netgi herojiškus sprendimus“, – sako Pranciškus.

„Jis gali įkvėpti naujos energijos ir pakurstyti naują viltį žmonėms ir bendruomenėms“, – sako jis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Lietuva tiesiogiai“: ar žinome kur slėptis karo atveju?