Tarp Rusijos ir Turkijos augant įtampai, rusų karo laivai plaukia Bosforo sąsiauriu

Du sparnuotosiomis raketomis apginkluoti rusų karo laivai penktadienį plaukia į Viduržemio jūrą Bosforo sąsiauriu Stambule, tarp Turkijos ir Rusijos smarkiai išaugus įtampai dėl mažiausiai 33 turkų karių žūties Sirijoje.

 ​Du sparnuotosiomis raketomis apginkluoti rusų karo laivai penktadienį plaukia į Viduržemio jūrą Bosforo sąsiauriu Stambule, tarp Turkijos ir Rusijos smarkiai išaugus įtampai dėl mažiausiai 33 turkų karių žūties Sirijoje.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
 ​Du sparnuotosiomis raketomis apginkluoti rusų karo laivai penktadienį plaukia į Viduržemio jūrą Bosforo sąsiauriu Stambule, tarp Turkijos ir Rusijos smarkiai išaugus įtampai dėl mažiausiai 33 turkų karių žūties Sirijoje.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2020-02-28 12:36

Dvi rusų fregatos – „Admiral Makarov“ ir „Admiral Grigorovič“ – išplaukė iš Sevastopolio uosto Kryme, kurį Rusija 2014 metais atplėšė nuo Ukrainos ir aneksavo. Laivai tranzitu plaukia Bosforu ir paskui plauks Dardanelų sąsiauriu, sakė Rusijos kariškių atstovas.

„Fregatos „Admiral Makarov“ ir „Admiral Grigorovič“, apginkluotos itin tiksliai nutaikomų raketų sistemomis „Kalibr NK“, vykdo planinį tranzitą iš Sevastopolio“, – rusų naujienų agentūroms „RIA Novosti“ ir „Interfax“ sakė Rusijos Juodosios jūros laivyno atstovas Aleksejus Rulevas.

Jis nenurodė, kur plaukia šios fregatos, bet rusų karo laivai, kurie plaukia Bosforo sąsiauriu, paprastai keliauja į Viduržemio jūrą paremti Maskvos operacijų Sirijoje.

Tranzitas vyksta kelios valandos po to, kai Turkija paskelbė, kad Sirijos Idlibo provincijoje per smūgį, dėl kurio Ankara kaltina Rusijos sąjungininką Damaską, žuvo mažiausiai 33 turkų kariai.

Rusija sakė, kad šie kariai buvo „ten, kur neturėjo būti“ – tarp „teroristų“.

Incidentas iškėlė naujų klausimų dėl Turkijos ir Rusijos aljanso taikai Sirijoje pasiekti patvarumo.

Kaip Juodosios jūros pakrantės valstybei, Rusijai pagal 1936 metų Montrė konvenciją dėl sąsiaurių statuso leidžiama siųsti per Bosforą savo karo laivus.

Pagal jos sąlygas Turkija Rusijos laivų plaukimą gali blokuoti tik karo paskelbimo atveju arba jei Ankara mano, kad jai iškilusi neišvengiamo karo grėsmė.

Intensyvus Rusijos laivų plaukiojimas į Siriją ir iš jos kelia didžiulį smalsumą Stambule, kur karo laivai tiesiog per miesto širdį einančia arterija plaukioja puikiai matomi stebėtojams.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.