PSO: Kinijoje – mažiau užsikrėtimų koronavirusu ir mirčių nei likusiame pasaulyje

Šiuo metu Kinijoje fiksuojama mažiau užsikrėtimo naujuoju koronovirusu atvejų ir mirčių nuo šios ligos nei likusioje pasaulio dalyje, nors pandemija prasidėjo būtent šioje šalyje, pirmadienį pranešė Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO).

 Šiuo metu Kinijoje fiksuojama mažiau užsikrėtimo naujuoju koronovirusu atvejų ir mirčių nuo šios ligos nei likusioje pasaulio dalyje, nors pandemija prasidėjo būtent šioje šalyje, pirmadienį pranešė Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO).<br>Zuma Press/Scanpix nuotr.
 Šiuo metu Kinijoje fiksuojama mažiau užsikrėtimo naujuoju koronovirusu atvejų ir mirčių nuo šios ligos nei likusioje pasaulio dalyje, nors pandemija prasidėjo būtent šioje šalyje, pirmadienį pranešė Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO).<br>Zuma Press/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 16, 2020, 6:56 PM, atnaujinta Mar 16, 2020, 7:41 PM

„Iš likusios pasaulio dalies pranešama apie daugiau [užsikrėtimo] atvejų ir mirčių negu iš Kinijos“, – Ženevoje žurnalistams sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas, bet naujausios statistikos nepaskelbė.

Ragina tirti kiekvieną įtariamą COVID-19 atvejį

Pasaulio sveikatos organizacija pirmadienį paragino valstybes vykdyti tyrimus dėl kiekvieno įtariamo užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejo.

„Negalima kovoti su gaisru užrištomis akimis“, – žurnalistams Ženevoje sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Pasak jo, PSO rekomenduoja valstybėms „Tirti, tirti, tirti. Tirti kiekvieną įtariamą atvejį.“

„Jeigu jų [pacientų tyrimų] rezultatai teigiami – izoliuokite juos ir išsiaiškinkit, su kuo jie palaikė glaudžius kontaktus iki dviejų dienų prieš pasireiškiant simptomams. Ir taip pat ištirkit tuos žmones“, – kalbėjo Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

„Per pastarąją savaitę matėme staigų užsikrėtimo [koronaviruso sukeliama liga] COVID-19 staigų šuolį“, – aiškino jis ir pridūrė, kad koronaviruso pandemija yra „lemtinga mūsų laikų krizė“.

„Pokyčius neša [priemonių] derinys. Nuolat sakau – visos šalys turi laikytis išsamaus požiūrio, bet veiksmingiausiai užkardyti infekciją ir gelbėti gyvybes galima nutraukiant pernašos grandinę. Ir kad tai padarytumėte, privalote testuoti ir izoliuoti“, – pabrėžė Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

PSO vadovas atkreipė dėmesį, kad pirminiame protrūkio židinyje – Kinijoje – šiuo metu fiksuojama mažiau užsikrėtimų ir mirčių nei likusioje pasaulio dalyje.

Jis vėliausių skaičių nepateikė, bet oficialiais šaltiniais grindžiama naujienų agentūros AFP statistika rodo, kad 142 šalyse ir teritorijose koronaviruso sukeliamas susirgimas COVID-19 buvo nustatytas daugiau kaip 169 710 žmonių. Be to, 6 640 užsikrėtusių žmonių mirė.

Pagal mirusių žmonių skaičių smarkiausiai paveikta išlieka Kinijos žemyninė dalis (3 213), Italija (2 158), Iranas (853) ir Ispanija (297).

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.