Siekiant nutraukti protestus, Tailande uždrausti penkių ir daugiau žmonių susibūrimai

Tailande uždrausti penkių ir daugiau žmonių susibūrimai, taip siekiant sustabdyti „nelegalias demonstracijas“ Bankoke, ketvirtadienį, kelios valandos po antivyriausybinio mitingo, pareiškė vyriausybės atstovas.

Tailande uždrausti penkių ir daugiau žmonių susibūrimai, taip siekiant sustabdyti „nelegalias demonstracijas“ Bankoke, ketvirtadienį, kelios valandos po antivyriausybinio mitingo, pareiškė vyriausybės atstovas.<br>ZUMA Press/Scanpix nuotr.
Tailande uždrausti penkių ir daugiau žmonių susibūrimai, taip siekiant sustabdyti „nelegalias demonstracijas“ Bankoke, ketvirtadienį, kelios valandos po antivyriausybinio mitingo, pareiškė vyriausybės atstovas.<br>ZUMA Press/Scanpix nuotr.
Tailande uždrausti penkių ir daugiau žmonių susibūrimai, taip siekiant sustabdyti „nelegalias demonstracijas“ Bankoke, ketvirtadienį, kelios valandos po antivyriausybinio mitingo, pareiškė vyriausybės atstovas.<br>„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Tailande uždrausti penkių ir daugiau žmonių susibūrimai, taip siekiant sustabdyti „nelegalias demonstracijas“ Bankoke, ketvirtadienį, kelios valandos po antivyriausybinio mitingo, pareiškė vyriausybės atstovas.<br>„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Tailande uždrausti penkių ir daugiau žmonių susibūrimai, taip siekiant sustabdyti „nelegalias demonstracijas“ Bankoke, ketvirtadienį, kelios valandos po antivyriausybinio mitingo, pareiškė vyriausybės atstovas.<br>ZUMAPRESS.com/Scanpix nuotr.
Tailande uždrausti penkių ir daugiau žmonių susibūrimai, taip siekiant sustabdyti „nelegalias demonstracijas“ Bankoke, ketvirtadienį, kelios valandos po antivyriausybinio mitingo, pareiškė vyriausybės atstovas.<br>ZUMAPRESS.com/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Oct 15, 2020, 8:05 AM, atnaujinta Oct 15, 2020, 1:25 PM

„Šiais įsakais uždraudžiami penkių ir daugiau žmonių susibūrimai... ir uždraudžiamas nacionalinį saugumą galinčių paveikti naujienų platinimas elektroninėje žiniasklaidoje“, – pranešime sakė vyriausybės atstovas.

Išvakarėse Bankoke tūkstančiai antivyriausybinio protesto dalyvių stojo prieš didžiulę minią Tailando karaliaus šalininkų, šalyje augant įtampai dėl pagreitį įgaunančio jaunimo vadovaujamo judėjimo reikalavimų vykdyti demokratines reformas.

Tailande jau nuo liepos vidurio vyksta studentų aktyvistų mitingai, kuriuose reikalaujama buvusio kariuomenės vado Prayutho Chan-ochos, vadovavusio 2014 metų perversmui, atsistatydinimo ir jo administracijos pertvarkos.

Kai kurie protestuotojai taip pat reikalauja reformuoti nepaprastai turtingą ir galingą šios pietryčių Azijos valstybės monarchiją, tačiau šiam reikalavimui aršiai priešinasi Tailando monarchiją palaikantis isteblišmentas.

Vienas protestuotojų reikalavimų – panaikinti karališkąją šeimą kritikuoti draudžiantį griežtą įstatymą. Jie taip pat reikalauja, kad monarchas nesikištų į šalies politiką.

Pasak pareigūnų, iki trečiadienio popietės sostinėje buvo susirinkę daugiau nei 5 000 antivyriausybinių protestuotojų, nors remiantis AFP korespondentų liudijimais minia buvo dvigubai didesnė.

Tvarkai prižiūrėti mieste dislokuota daugiau nei 15 000 policijos pareigūnų.

Tailando sostinėje nepaisydami draudimo susirinko šimtai protestuotojų

Tailando sostinėje Bankoke ketvirtadienį šimtai protestuotojų susirinko reikalauti policijos išlaisvinti suimtus aktyvistus, nepaisydami kiek anksčiau įvestų ekstremaliosios padėties priemonių, kuriomis siekiama numalšinti prodemokratinį judėjimą.

Tailandas įvedė „rimtas“ ekstremaliosios padėties priemones, kuriomis uždrausti daugiau kaip keturių žmonių susibūrimai. Tai laikoma bandymu sustabdyti jaunimo vadovaujamas demonstracijas, kurios šalį krečia nuo liepos vidurio.

Protestuotojai ragina premjerą Prayutą Chan-O-Chą atsistatydinti, o kai kurie garsūs aktyvistai pareikalavo reformuoti nepaprastai turtingą ir galingą šios pietryčių Azijos valstybės monarchiją.

„Paleiskite mūsų draugus!“ – skandavo protestuotojai, blokavę svarbią Bankoko sankryžą. Juos stebėjo šimtai riaušėms pasirengusių policininkų.

Daugelis protestuotojų demonstravo trijų iškeltų pirštų gestą, kuriuo jaunimo vadovaujamas Tailando protestų judėjimas išreiškia raginimą siekti demokratinių permainų.

Demonstracija vyksta kitą dieną po to, kai tūkstančiai žmonių buvo susirinkę į antivyriausybinį mitingą raginti reformuoti monarchiją.

Paskelbus naujas ekstremaliosios padėties priemones, policija ėmėsi vaikyti per naktį prie vyriausybės rūmų buvusius protestuotojus ir areštavo 22 aktyvistus.

Naujosios priemonės sudaro sąlygas policijai areštuoti protestų dalyvius, konfiskuoti „elektroninę komunikacijų įrangą, duomenis ir ginklus“.

Taip pat uždrausti pranešimai internete, „keliantys grėsmę nacionaliniam saugumui“.

Tailande areštuota daugiau kaip 20 protestuotojų

Tailando policija pagal naująsias ekstremaliosios padėties priemones ketvirtadienį areštavo daugiau kaip 20 žmonių, o kovos už demokratiją aktyvistai pranešė, kad tarp sulaikytųjų yra keli jų lyderiai.

Policijos operacija buvo surengta valdžiai paskelbus griežtą ekstremaliąją padėtį Bankoko rajone, kuria siekiama nutraukti protestus.

Formaliai Tailande taip pat galioja ekstremalioji padėtis dėl koronaviruso.

Žmonės buvo areštuoti Bankoke susirinkus tūkstančiams demonstrantų, taip pat ir karališkojo kortežo kelyje. Daug protesto dalyvių demonstravo iš „Bado žaidynių“ (Hunger Games) knygų ir filmų pasiskolintą trijų iškeltų pirštų gestą, kuriuo jaunimo vadovaujamas Tailando protestų judėjimas išreiškia raginimą siekti demokratinių permainų.

Kai kurie protestuotojai taip pat reikalauja Tailando monarchijos reformos, kuri anksčiau buvo tabu dėl griežtų įstatymų, draudžiančių kritikuoti karališkąją šeimą.

Antivyriausybinė demonstracija truko visą naktį, o ketvirtadienį priešaušriu valdžia paskelbė įsaką, kuriuo Bankoke uždraudžiami daugiau kaip keturių žmonių susibūrimai.

„22 žmonės buvo areštuoti ir yra laikomi Sienų apsaugos tarnybos būstinėje“, – sakė nacionalinės policijos atstovas Yingyosas Thepjumnongas.

Pasak jo, nors studentų lyderiai ragina po pietų rengti naujus protestus, jiems nebus leista vykti.

Kelios akimirkos prieš savo pačios tiesiogiai internetu transliuotą areštą garsi studentų lyderė Panusaya Sithijirawattanakul pranešė, kad tarp sulaikytųjų yra žmogaus teisių advokatas Anonas Numpa ir studentų lyderis Paritas Chiwarakas.

Naujosios priemonės, kuriomis išplečiama Tailande kovai su koronavirusu įvesta ekstremalioji padėtis, sudaro sąlygas policijai areštuoti protestų dalyvius, sakoma vyriausybės pareiškime.

Naujosiomis priemonėmis taip pat draudžiami pranešimai internete, laikomi keliančiais grėsmę nacionaliniam saugumui, o pareigūnams suteikiama teisė konfiskuoti „elektroninę komunikacijų įrangą, duomenis ir ginklus“.

Tailande pagrindinė tviterio grotažymė ketvirtadienį buvo „spalio 15-ąją – į Račaprasongą“. Račaprasongo sankryžoje, kur studentų lyderiai organizuoja ketvirtadienio popietės mitingą, 2010 metais kariškiai nušovė dešimtis „raudonmarškinių“ protestuotojų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.