Susikaupusį įniršį išlieja daužydami namų apyvokos daiktus: du dešimtmečius kalėjime praleidęs suomis nori grąžinti skolą visuomenei

Du dešimtmečius kalėjime už žmogžudystes praleidęs suomis nori grąžinti skolą visuomenei įkūręs vietą, kurioje galima išlieti pyktį beisbolo lazda daužant įvairius namų apyvokos daiktus.

Pasak Įniršio centro įkūrėjo J.Ranineno, dauguma jo klientų yra moterys.<br>AFP/„Scanpix“ nuotr.
Pasak Įniršio centro įkūrėjo J.Ranineno, dauguma jo klientų yra moterys.<br>AFP/„Scanpix“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 17, 2021, 9:05 PM

44 metų Janne Raninenas, nuteistas už dvi grupines žmogžudystes, Helsinkyje atidarė „Raivoomo“ (Įniršio centrą), investavęs iš draugų pasiskolintus pinigus, ir sako, kad nuo to laiko turi „šimtaprocentį užimtumą“.

„Dar prieš pusmetį sėdėjau kalėjime ir pagalvojau, kad toks kambarys galėjo būti naudingas ir man, kai buvau jaunesnis, – teigė J.Raninenas, kuris augdamas neturtingame priemiestyje buvo įsitraukęs į gaujų veiklą. – Pagalvojau, kad kai išeisiu į laisvę, įkursiu tokį kambarį ir leisiu žmonėms čia išlieti visą pyktį, kad jie nedarytų tokių kvailysčių kaip aš jaunystėje.“

J.Raninenas taip pat reguliariai bendrauja su jaunais žmonėmis bandydamas juos atitraukti nuo gaujų.

„Tai būdai grąžinti skolą visuomenei, – sakė suomis. – Įniršio kambarys yra vienas jų – ne tik dėl sumokamų mokesčių, bet ir dėl gerovės, kurią galiu suteikti žmonėms.“

Įniršio kambariai yra paplitę, ypač JAV, o naujoji J.Ranineno veikla Suomijoje pasirodė esanti itin populiari tarp moterų, norinčių išlieti popandeminį nepasitenkinimą – 80 proc. klientų yra 25–45 metų moterys.

„Jaučiuosi fantastiškai, viską tiesiog išvalo iš galvos, – teigė Sanna Sulin, atėjusi švęsti savo 50-ojo gimtadienio ir, skambant jos mėgstamos muzikos įrašams, išlieti pyktį ant senų spausdintuvų, dulkių siurblio ir indų. – Draugė atsivedė mane čia pabandyti. Iš pradžių atsisakiau, nes man labiau patinka taisyti daiktus. Be to, mes, moterys, esame pripratusios, kad turime elgtis deramai, save kontroliuoti.“

Nors Suomija garsėja kaip lyčių lygybės bastionas, J.Raninenas sutinka: „Moterų agresija yra tabu, joms neleidžiama išlieti pykčio.“

Pagrindinė pykčio priežastis dabar yra pandemija, tačiau populiarumo sulaukia ir teminis skyrybų kambarys – išdažytas rožine spalva, o ant sienos kabo kostiumas ir vestuvinė suknelė.

„Ilgalaikėje perspektyvoje visada geriau nueiti ir pakalbėti su psichologu, dirbti su savo vidaus problemomis, – sako J.Raninenas. – Bet trumpuoju laikotarpiu tai geriausia vieta garui ir visam nerimui nuleisti.“

Parengta pagal AFP ir ELTA inf.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.