Baltimorės meras Brandonas Scottas išreiškė dėkingumą pirmiesiems reaguojantiems darbuotojams ir kartu pareiškė užuojautą darbininkų šeimoms. „Šį vakarą Jungtinė vadovybė paskelbė, kad narams pavyko pargabenti Maynorą Yassirą Suazo Sandovalą, vieną iš likusių dingusių darbininkų, namo pas jo šeimą, – sakoma B.Scotto pareiškime. – Nors guodžiuosi žinodamas, kad tai mus priartino prie pabaigos, mano širdis ir toliau yra su visomis šeimomis, kurios vis dar nekantriai laukia savo mylimųjų.“
Aštuoni darbininkai – imigrantai iš Meksikos, Gvatemalos, Hondūro ir Salvadoro – taisė duobes ant tilto, kai kovo 26 d. vidury nakties į jį atsitrenkė didžiulis krovininis laivas ir jį sugriovė. Du vyrai buvo išgelbėti, o kitų dviejų kūnai buvo rasti vėlesnėmis dienomis. Valdžios institucijos teigė, kad kitų aukų paieška bus tęsiama.
Prezidentas J.Bidenas daugiau nei valandą dalyvavo susitikime su žuvusiųjų šeimomis.
„Nuostoliai yra niokojantys ir mūsų širdys vis dar plyšta“, – sakė J.Bidenas.
Laivu „Marine One“ J.Bidenas apiplaukė iškraipytas metalines liekanas ir statybinės bei gelbėjimo įrangos masę, kuria bandoma išvalyti griūties nuolaužas.
Vėliau jis išklausė vietos pareigūnų,
JAV pakrančių apsaugos tarnybos ir kariuomenės inžinierių korpuso pranešimą apie padėtį vandenyje ir jos poveikį regionui. Prezidentas taip pat pasveikino policijos pareigūnus, kurie padėjo blokuoti eismą prie tilto likus kelioms akimirkoms iki tilto susidūrimo su laivu – tai padėjo išvengti dar daugiau aukų.
„Esu čia, kad pasakyčiau, jog jūsų tauta jus remia, ir kalbu rimtai, – sakė J.Bidenas nuo pakrantės, nuo kurios atsiveria vaizdas į sugriuvusį tiltą Dundalke, esančiame netoli
Baltimorės. – Jūsų tauta jus palaiko.“
Pareigūnai nustatė laikiną alternatyvų kanalą laivams, dalyvaujantiems valant nuolaužas. Kariuomenės inžinierių korpusas tikisi, kad iki šio mėnesio pabaigos bus atidarytas riboto priėjimo kanalas baržų konteinerių laivams ir kai kuriems laivams, gabenantiems automobilius ir žemės ūkio techniką, o iki gegužės 31 d. bus atkurtas įprastas
Baltimorės uosto pajėgumas, teigia Baltieji rūmai.
Tai svarbu, nes ilgiau užtrukęs laivybos kelių atidarymas gali sukrėsti ekonomiką. Per
Baltimorės uostą kasdien pervežama 200 mln. dolerių vertės krovinių, be to, jis yra pagrindinis transporto priemonių importo ir eksporto centras.
Daugiau nei 50 gelbėjimo narų ir 12 kranų dirba vietoje, kad padėtų išpjauti tilto dalis ir pašalinti jas iš pagrindinio vandens kelio. Pareigūnai sakė J.Bidenui, kad turi visus reikiamus išteklius, kad pasiektų tikslus atverti kanalą į
Baltimorės uostą.
Prezidentas paskelbė, kad kai kurie didžiausi darbdaviai, nukentėję nuo griūties, įskaitant „Amazon“, „Home Depot“ ir „Domino Sugar“, įsipareigojo išlaikyti savo darbuotojus, kol uostas bus atidarytas. Po to kelias dienas valstijos ir federaliniai pareigūnai, bandydami sušvelninti ekonominį poveikį, teikė informaciją.
„Iš oro mačiau išardytą tiltą, – sakė J.Bidenas, – bet čia, ant žemės, matau bendruomenę, kuri susitelkė.“
Tačiau vis dar neaišku, kaip bus padengtos valymo ir naujo tilto statybos išlaidos.
Federalinė greitkelių administracija skyrė 60 mln. dolerių greitosios pagalbos lėšų, kad būtų galima pradėti darbus. Tiksliai neaišku, kiek galiausiai kainuos tilto griūtis, nors kai kurių ekspertų vertinimu, atstatymui prireiks mažiausiai 400 mln. dolerių ir 18 mėnesių.
J.Bidenas praėjus kelioms valandoms po griūties pareiškė, kad „federalinė vyriausybė padengs visas šio tilto atstatymo išlaidas, ir tikiuosi, kad Kongresas palaikys mano pastangas“.
Parengta pagal „The Guardian“ inf.