„Neįprasta matyti tokias džiugias scenas Atstovų Rūmuose“, – nuotaiką
JAV Kongrese apibūdino naujienų portalas BBC. Įstatymui dar turės pritarti
JAV Senatas ir prezidentas Joe Bidenas, tačiau tikimasi, kad šie sprendimai bus priimti dar šią savaitę.
Džiaugsmas dėl paramos paketo
Iš karto po balsavimo dėl paramos paketo Ukrainai, šalies prezidentas
Volodymyras Zelenskis socialiniame tinkle „X“ padėkojo Atstovų Rūmų parlamentarams.
Dėkoju visiems, kurie palaikė šį paketą, nes tai yra sprendimas, skirtas apsaugoti gyvybes. Asmeniškai dėkoju Rūmų pirmininkui Mike'ui Jonhsonui ir visiems amerikiečiams, kurie, kaip ir mes Ukrainoje, tiki, kad Rusijos blogis neturi laimėti. Tikiuosi, kad įstatymo projektas gana greitai bus priimtas
JAV Senate ir išsiųstas prezidentui Joe Bidenui, – rašė Ukrainos prezidentas.
„Tai labai reikšmingas paketas, kurį pajus ir mūsų kovotojai fronte, mūsų miestai ir kaimai, kurie kenčia Rusijos terorą, – vaizdo kreipimesi kalbėjo V. Zelenskis, pridurdamas kad
JAV jau nuo pirmųjų karo dienų rodė lyderystę, kuri, anot jo yra labai svarbi išsaugant tarptautinę tvarką pasaulyje.
Įstatymu stipriai džiūgavo ir Estijos premjerė
Kaja Kallas ir NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.
„Svarbus ir teisingas
JAV Atstovų Rūmų sprendimas siųsti Ukrainai skubią karinę pagalbą, – socialiniame tinkle „X“ rašė K. Kallas. – Geriausias būdas apsisaugoti – padėti Ukrainai laimėti kovą už laisvę.“
„Džiaugiuosi, kad
JAV Atstovų Rūmai patvirtino naują didelį pagalbos paketą Ukrainai.
Ukraina naudoja NATO sąjungininkų suteiktus ginklus, kad sunaikintų Rusijos kovinius pajėgumus. Dėl to mes visi Europoje ir Šiaurės Amerikoje esame saugesni“, – rašė J. Stoltenbergas.
JK užsienio reikalų ministras Davidas Cameronas aiškino, kad toks sprendimas Rusijos diktatoriui V. Putinui parodo tai, kad Vakarų kolektyvinė valia yra nepajudinama – jis tikino, kad su šia parama
Ukraina gali laimėti.
Tuo tarpu po priimto sprendimo Atstovų Rūmuose
JAV įsikūręs Karo studijų institutas aiškino, kad paketas, kurį dar turės priimti
JAV Senatas ir pasirašyti prezidentas J. Bidenas, dėl logistinių priežasčių apčiuopiamos naudos Ukrainos gynėjams duos tik po kelių savaičių.
Analitikai pridūrė, kad Rusijos pajėgos turės limituotą laiko tarpą, per kurį galės tęsti savo puolamąsias operacijas – karinei paramai pasiekus Ukrainos pajėgas jos galės stabilizuoti situaciją fronte.
Supykęs Kremlius
Po to, kai Atstovų Rūmai priėmė paramos paketą Ukrainai pasipylė ir grasinimai bei Kremliaus nepasitenkinimas.
Kremliaus atstovas
Dmitrijus Peskovas tikino, neva parama toliau žlugdys Ukrainą ir pareikalaus daugiau aukų konflikte. Jis pridūrė, kad
JAV priimtas įstatymas, leidžiantis konfiskuoti įšaldytą Rusijos turtą pakenks
JAV pasauliniam įvaizdžiui. Anot jo,
Rusija į tokį sprendimą reaguos tokiomis priemonėmis, kurios atitinka jos interesus.
Rusijos ambasadoriaus JT pavaduotojas Dmitrijus Polianskis taip pat pyko dėl paramos paketo Ukrainai, tikindamas kad „nereikalingos“
JAV ir NATO pastangos nepadės išsaugoti dabartinio Kijevo režimo.
„Nėra ko švęsti, – socialiniame tinkle „X“ rėžė politikas. Anot jo, karas tęsis ir toliau, o tūkstančiai ukrainiečių pateks į mėsmalę.
Kremliaus ruporas Dmitrijus Medvedevas dar prieš priimant paramos paketą tvirtino, neva įstatymas yra paremtas „rusofobija“, tuo tarpu šalies užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova aiškino, kad paramos paketas Ukrainai, Izraeliui ir Taivanui „pagilintų krizes visame pasaulyje“.
„Mes, žinoma, nugalėsime nepriklausomai nuo kruvinų 61 mlrd. dolerių, kuriuos dažniausiai praris nepasotinamas karinis pramoninis kompleksas“, – socialiniame tinkle „Telegram“ nervinosi D. Medvedevas.
„Karinė pagalba Kijevo režimui yra tiesioginis teroristinės veiklos rėmimas“, – tikino M. Zacharova.
Sprendimu nesidžiaugė ir kai kurie respublikonų partijos atstovai – prieš šį paketą balsavo 112 partijos parlamentarų, tarp jų atsirado politikų, kurie pasiūlė pateikti prašymą nušalinti M. Johnsoną iš jo pareigų.
Kraštutinių pažiūrų respublikonė ir Donaldo Trumpo bendražygė Marjorie Taylor Green socialiniame tinkle „X“ piktinosi tuo, kas anot jos buvo respublikono M. Johnsono „kapituliacija“ prieš demokratų partiją, tvirtindama, kad respublikonų rinkėjai prarado pasitikėjimą politiku. Ji pridūrė, kad politikas išdavė amerikiečius ir neapsaugojo
JAV pietinės sienos – tai yra dažna paramą Ukrainai oponuojančių respublikonų pozicija.
„M. Johnsonas vėl priėmė įstatymą padedamas demokratų, o dauguma respublikonų balsavo prieš, – socialiniame tinkle „X“ pyko politikė. – Jis yra ne tik mūsų partijos išdavikas, bet ir mūsų šalies išdavikas.“