Maskva nesitiki, kad B. al-Assado pajėgos pasitrauks

Rusijoje šeštadienį

Sirijoje pastarasis mėnuo buvo pats kruviniausias per šį pilietinį karą.<br>"Reuters"
Sirijoje pastarasis mėnuo buvo pats kruviniausias per šį pilietinį karą.<br>"Reuters"
Daugiau nuotraukų (1)

AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Sep 1, 2012, 1:31 PM, atnaujinta Mar 17, 2018, 12:36 AM

Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, toks reikalavimas prilygsta raginimui „kapituliuoti“, o Vakarų ir Arabų šalys neturi jokios teisės to reikalauti.

„Kai mūsų partneriai sako, kad pirmiausia vyriausybė turi sustoti ir atitraukti visus savo karius ir ginkluotę iš miestų - ir tik tada raginti opoziciją padaryti tą patį - na, tai visiškai neveikianti sistema“, - sakė S. Lavrovas.

„Arba jie yra naivūs, arba tai tam tikra provokacija“, - pažymėjo jis, atsakydamas į studentų klausimus per susitikimą Maskvos valstybiniame tarptautinių santykių institute (MGIMO).

S. Lavrovas pabrėžė, kad Rusija nemėgina remti nei B. al-Assado, nei jo vyriausybės, bet grindžia savo politiką realia dabartine padėtimi.

„Kad ir koks būtų požiūris į Sirijos režimą, visiškai nerealu, kai miestuose vyksta kautynės, sakyti, jog vienintelė išeitis yra vienašališka vienos iš kariaujančių šalių kapituliacija“, - sakė S. Lavrovas.

„Esu įsitikinęs, kad vienintelis galimas sprendimas yra tas, kurį priims patys sirai“, - pažymėjo jis ir pridūrė kad toks konfliktų sprendimo principas yra minimas Jungtinių Tautų statute.

Veteranas derybininkas Lakhdaras Brahimi šeštadienį perėmė vadovavimą braškančioms tarptautinėms pastangoms užbaigti konfliktą Sirijoje, kai jo pirmtakas Kofi Annanas pareiškė nebegalintis eiti šių pareigų.

Sirijoje pastarasis mėnuo buvo pats kruviniausias per šį pilietinį karą, taip pat vis labiau būgštaujama dėl galimo neramumų išplitimo į aplinkines šalis, todėl mažai vilčių, jog buvusiam Alžyro užsienio reikalų ministrui seksis bent kiek geriau negu K. Annanui.

Dauguma Vakarų šalių mano, kad Sirijos prezidento Basharo al Assado pajėgos dabar kausis su opozicija, kol kuri nors pusė įgis pranašumą, leisiantį sudaryti politinį susitarimą.

L. Brahimi, kuris išgarsėjo padėjęs sudaryti taikos sutartį per Libano pilietinį karą 9-ajame dešimtmetyje ir dirbdamas Jungtinių Tautų (JT) pasiuntiniu Afganistane bei Irake, šeštadienį surengs kelis posėdžius JT būstinėje, ruošiantis antradienį įvyksiančiam susitikimui su JT vadovu Ban Ki-moonu (Ban Kimunu) ir K.Annanu, nurodė vienas JT atstovas

Ban Ki-moonas ir L.Brahimi tą pačią dieną aptars karą Sirijoje per JT Generalinę Asamblėją.

L. Brahimi tikisi greitai išvykti į Damaską ir susitikti su B. al Assadu, taip pat dalyvauti derybose su Arabų Lygos pareigūnais Kaire, sakė jo atstovas Ahmadas Fawzi.

Tačiau kol kas neskelbiama daugiau detalių nei apie vieną iš šių iniciatyvų.

K. Annanas nutraukė šešias mėnesius trukusią savo misiją įtikinti B. al Assadą ir opozicijos sukilėlius sudėti ginklus, skųsdamasis nepakankamu galingųjų šalių palaikymu jo pasiūlytam šešių punktų taikos planui.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.