Egipto diplomatijos vadovas N.Fahmy mano, kad jo šalis eina demokratijos keliu

Egipto užsienio reikalų ministras Nabilas Fahmy ne taip dramatiškai kaip Vakarai vertina neramumus savo šalyje. Egiptas ir toliau žengia keliu į teisinę valstybę, pareiškė jis interviu vokiečių žurnalui „Spiegel“.

„Aš patikinu mūsų draugus, kad mes laikomės savo plano dėl demokratijos“, - sakė ministras N.Fahmy.<br>„Reuters“ nuotr.
„Aš patikinu mūsų draugus, kad mes laikomės savo plano dėl demokratijos“, - sakė ministras N.Fahmy.<br>„Reuters“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Aug 18, 2013, 11:42 AM, atnaujinta Mar 1, 2018, 9:35 PM

„Aš patikinu mūsų draugus, kad mes laikomės savo plano dėl demokratijos“, - sakė ministras. Kartu jis pareiškė, kad, jo nuomone, JAV ir Europa vienpusiškai vertina įvykius Egipte. Ji esąs „nusivylęs, kad Vakarai nemato ir nesmerkia smurto kitoje pusėje“. Iš draugų jis tikisi didesnio supratimo.

N.Fahmy teigė esąs prieš kišimąsi iš išorės. Aktyvus Europos ir JAV tarpininkavimas, anot jo, šiuo metu nėra prasmingas. „Tai yra Egipto problema, kurią turi spręsti Egiptas“, - kalbėjo pareigūnas. Jis atmetė būgštavimus, kad Egiptas gali nuslysti į karinę diktatūrą. „Aš pasitikiu kariuomene, aš esu įsitikinęs, kad karininkams svarbi ne valdžia“, - dėstė N.Fahmy.

Jis sakė manąs, kad nepaprastoji padėtis šalyje, kaip ir planuojama, bus atšaukta po mėnesio.

Per pastarųjų dienų neramumus Egipte žuvo maždaug mažiausiai 750 žmonių.

Tuo tarpu Egipto islamiškos jėgos paskelbė apie naujas demonstracijas sekmadieniui, po to, kai policija nutraukė įtemptą padėtį dėl protestuotojų vienoje Kairo mečetėje ir kai per keturias smurto dienas žuvusių žmonių skaičiui viršijo 750.

Saugumo pajėgos šeštadienį išvilko nušalintojo prezidento Mohamedo Mursi šalininkus iš Fateho mečetės ir vedė juos per įpykusią minią, kuri juos vadino teroristais ir bandė sumušti.

Vidaus reikalų ministerija paskelbė, kad 385 mečetėje buvę žmonės areštuoti.

Susirėmimai įvyko vyriausybei paskelbus, kad nuo trečiadienio, kai policija sostinėje likvidavo dvi M.Mursi šalininkų protesto stovyklas, šalyje žuvusių žmonių skaičius viršijo 750.

Aljanso prieš perversmą pareiškime sakoma, kad Kaire sekmadienį po pietų įvyks kelios demonstracijos, kurios pratęs kasdien, nepaisant intensyvėjančio slopinimo, vykdomą protestų kampaniją.

Kaip rodo AFP kaupiami duomenys, daugiau kaip 1 tūkst. žmonių žuvo Egipte nuo birželio pabaigos, kai šalyje prasidėjo masinės demonstracijos prieš nepopuliarų M.Mursi, kuris buvo kaltinamas politinės valdžios koncentravimu jį remiančių islamiškų jėgų rankose ir nesugebėjimu spręsti ekonominių problemų.

Liepos 3 dieną kariškiai prezidentą nušalino, bet jo šalininkai teigia, kad tai buvo ginkluotas valstybės perversmas, kuris tik padidino plyšius ir taip labai susiskaldžiusioje visuomenėje.

Fateho mečetės, esančios netoli Ramzio aikštės, apsiaustis prasidėjo penktadienį, kai saugumo pajėgos apsupo pastatą, kuriame prisiglaudė islamiškų jėgų šalininkai, ir ėmė bandyti įtikinti juos pasitraukti.

Mečetėje įrengtame morge protestuotojai eilėmis suguldė lavonus dešimčių žmonių, kurie žuvo penktadienį.

Šeštadienį po pietų situacija virto smurto protrūkiu, AFP reporteris iš įvykio vietos pranešė, kad mečetėje buvę kovotojai susišaudė su lauke buvusia policija.

Galiausiai policininkai išvilko žmones iš mečetės, šaudydami į orą, kad atokiau laikytųsi įpykusi minia, kuri vadino protestuotojus teroristais ir bandė sumušti juos lazdomis bei metaliniais strypais.

Ir prie Fateho mečetės, ir kitur Kaire gyventojai bandė pulti tuos, kuriuos įtarė esant islamiškų jėgų šalininkais, dažnai – vien dėl to, kad jie buvo su, pavyzdžiui, barzda ar visą kūną dengiančiu hidžabu.

Įtempta Fateho mečetės apsiaustis prasidėjo baigiantis „pykčio penktadienio“ demonstracijoms, kurias sušaukė M.Mursi šalininkai ir per kurias visoje šalyje žuvo mažiausiai 173 žmonės, tarp jų - 95 sostinėje ir 25 Aleksandrijoje.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.