Rusija tikina, kad Baltijos šalys naudojasi krize Ukrainoje

Rusija išbandė raketą

Rusijos Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas Aleksejus Puškovas.<br>Reuters nuotr.
Rusijos Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas Aleksejus Puškovas.<br>Reuters nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Interfax, BNS ir lrytas.lt inf.

Sep 10, 2014, 10:59 AM, atnaujinta Feb 9, 2018, 4:53 PM

„Maskva nesirengia kurti pasaulinių karinių blokų, priešpastatytų Vakarams“, – pareiškė A.Puškovas interviu, kurį trečiadienį paskelbė laikraštis „Kommersant“. 

A.Puškovas pridūrė, kad „karinės grėsmės“ Rusija NATO šalims nekelia, todėl kai kurių Aljanso narių siūlymai įkurti nuolatines karines bazes Lietuvos, Latvijos ir Estijos teritorijose „neatitinka jokių objektyvių poreikių“. 

„Be kelių valstybių ambicijų patenkinimo jos nieko neatneštų. Paprasčiausiai Baltijos šalys ir kai kurios Rytų Europos šalys, palaikant JAV, bando spekuliuoti Ukrainos krize, kad sudarytų savo reikšmingumo NATO viduje įspūdį“, – sakė A.Puškovas. 

Jo nuomone, pareiškimai apie pavojų Europos saugumui veikiau yra „politinė-propagandinė pozicija“, o ne „realaus karinio- strateginio Europos perorientavimo įrodymas“. 

„Dėl Europos, tai iš jos pusės matau tam tikrus simbolinius gestus, kuriais veikiau siekiama nuraminti amerikiečius, o ne realiai pajudinti kažką Europos žemyne. Esant tokiai prekybos apimčiai, kuri priartėja prie 450 mlrd. dolerių per metus, Europai būtų savižudiška pereiti prie tokios strategijos Rusijos atžvilgiu“, – pabrėžė A.Puškovas. 

Tuo pačiu jis išreiškė nuomonę, jog Rusija ir JAV kariauja „šaltąjį karą“ nuo to laiko, kai Vašingtonas pareiškė, kad pereina prie Rusijos sulaikymo strategijos. 

A.Puškovas taip pat pažymėjo, jog per NATO viršūnių susitikimą Velse priimti sprendimai rodo, kad NATO šalys bando išlaikyti kontaktus su Rusija. 

„Viršūnių susitikime buvo pareikšta, kad užšaldžius santykius su Maskva su ja norima išlaikyti politinį dialogą. Aš nelabai suprantu, kaip tai įmanoma. Jeigu kalbama apie praktinio bendradarbiavimo užšaldymą, tuomet tai sumažina ir dialogo galimybes. Tačiau tai, kad NATO stengiamasi pasikloti sau šiaudų, rodo: jie vis dėlto nori išlaikyti kontaktus su Rusija, o ne paprasčiausiai užmiršti apie mūsų šalį“, – patikslino jis. 

Rusija išbandė raketą

Rusija sėkmingai išbandė balistinę raketą „Bulava“, paleistą iš „Borej“ klasės atominio povandeninio laivo „Vladimir Monomach“, remdamasi Gynybos ministerija skelbia „RIA Novosti“. 

Raketa paleista teritorijoje, esančioje netoli šiaurės vakarinės Rusijos Baltosios jūros dalies. „Bulava“ pataikė į numatytą taikinį bandymų poligone „Kura“ Kamčiatkos pusiasalyje. 

Raketa, sukurta naujos „Borej“ klasės laivams, patyrė ne vieną nesėkmę per bandymus praeityje. 

Nauji „Borej“ klasės povandeniniai laivai sudarys Rusijos karinio jūrų laivyno branduolinių pajėgų pagrindą, kai seni laivai baigs savo tarnybą 2018 metais. Tikimasi, kad 2020-aisiais aštuoni nauji povandeniniai branduoliniai laivai papildys flotilės pajėgas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.