Rusija nerimsta: dabar suerzino Islandiją

„Senoji Rusijos problema vėl gyva“, – sakė A. Čadiskis.

Islandija ne kartą prieštaravo nenustatytiems rusų karinių lėktuvų skrydžiams.<br>Sputnik nuotr.
Islandija ne kartą prieštaravo nenustatytiems rusų karinių lėktuvų skrydžiams.<br>Sputnik nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Sep 27, 2016, 11:09 AM, atnaujinta May 11, 2017, 11:18 PM

Islandijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad praėjusį ketvirtadienį trys bombonešiai „Tupolev Tu-160“ skrido nuo 1 800 iki 2 700 metrų po lėktuvu, skridusiu iš Reikjaviko į Stokholmą.

Užsienio reikalų ministerija naujienų agentūrai AFP sakė, kad ji „ne kartą prieštaravo nenustatytiems rusų karinių lėktuvų skrydžiams, nes jie kelia grėsmę keleiviniams skrydžiams“, ir pabrėžė savo požiūrio nekeisianti.

Tačiau Aleksejus Čadiskis, Rusijos ambasadoriaus Reikjavike atstovas, sakė, kad pavojus buvo perdėtas.

„Galima suprasti, kad taip apie šį dalyką kalba vietinė žiniasklaida. Tai yra dingstis vėl atidaryti (JAV) karinę jūrų bazę Keflavike“, – sakė jis laikraščiui „Morgunbladid“.

Anksčiau šiais metais, didėjant įtampai su Maskva, Vašingtonas ir Reikjavikas pasirašė sutartį, pagal kurią JAV pajėgos sugrįš į Islandiją – NATO narę, neturinčią savos kariuomenės.

Per Antrąjį pasaulinį karą Keflavike buvo pagrindinė JAV karinė bazė, kuri išliko svarbi NATO sąjungininkams ir per Šaltąjį karą.

Jos nauda Aljansui bėgant metams sumenko, todėl Vašingtonas 2006 metais nusprendė savo ginkluotąsias pajėgas iš ten išsiųsti.

Tačiau per pastaruosius dvejus metus JAV kariuomenė vadovavo kelioms žvalgybos misijoms NATO oro erdvėje iš Islandijos teritorijos.

„Senoji Rusijos problema vėl gyva“, – sakė A. Čadiskis.

Islandijos aviacijos valdybos atstovas Gudni Sigurdssonas sakė AFP, kad orlaivio pilotai buvo įspėti apie problemą.

„Tai yra tarptautinė oro erdvė, taigi neįvyko nieko nelegalaus“, – pridūrė jis.

Kitos Šiaurės Europos šalys pastaraisiais metais taip pat skundėsi dėl Rusijos vykdomų karinių skrydžių su išjungtais atsakikliais, kurie leidžia radarams identifikuoti lėktuvus ir užkerta kelią susidūrimams.

Islandijos užsienio reikalų ministerija nurodė, kad per naujausią incidentą bombonešio atsakiklis neperdavė lėktuvo aukščio ir greičio.

Tačiau Maskva antradienį atmetė pranešimus apie Rusijos oro pajėgų bombonešių pavojingą priartėjimą prie Islandijos civilinio lainerio.  

„Islandijos pilotų ir diplomatų pranešimas apie neva pavojingą strateginių bombonešių Tu-160 priartėjimą prie civilinio lainerio virš Norvegijos jūros akvatorijos tėra jų fantazijos vaisius“, – antradienį naujienų agentūrai „Interfax“ pareiškė Rusijos gynybos ministerijos atstovas generolas majoras Igoris Konašenkovas. 

Anot jo, rugsėjo 22 dieną rusų strateginiai bombonešiai Tu-160 pagal planą patruliavo ties šiaurės rytine Atlanto vandenyno dalimi. 

„Rusų lėktuvai su įjungtais atsakikliais patruliavo skrisdami nustatytu maršrutu ir laikėsi saugaus atstumo nuo civilinių lainerių bei nekirto kitų oro maršrutų“, – nurodė generolas. 

„Be to, keliuose maršruto ruožuose rusų Tu-160 lydėjo ir NATO šalių karinių oro pajėgų naikintuvai“, – pridūrė I.Konašenkovas. 

„Pabrėžiu, kad mūsų lėktuvai skrido maršrutu virš Barenco ir Norvegijos jūrų akvatorijos, griežtai laikantis tarptautinių oro erdvės naudojimo taisyklių“, – sakė Rusijos gynybos ministerijos atstovas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.