Kinijos pasiuntinys: yra dar „daug sunkumų“, trukdančių Ukrainos ir Rusijos taikos deryboms

2023 m. birželio 2 d. 14:14
Kinijos specialusis pasiuntinys Eurazijos reikalams penktadienį pareiškė, kad dar laukia „daug sunkumų“, kol Ukraina ir Rusija galės surengti taikos derybas dėl karo pabaigos.
Daugiau nuotraukų (1)
Kalbėdamas žurnalistams Pekine po kelionės po Europą, kurios metu aplankė Maskvą ir Kijevą, Li Hui sakė tikįs, kad „visos šalys pritaria politiniam karo sureguliavimui“.
„Šiuo metu kyla daug sunkumų, su kuriais susiduria įvairios šalys, norėdamos susėsti ir pradėti derybas“, – sakė jis, pridurdamas, kad kariaujančios pusės „nėra, kad neturėtų sutarimo momentų“.
„Abi pusės nėra visiškai užtrenkusios durų taikos deryboms“, – tvirtino Li.
Jis taip pat dėl karo kaltino Vakarus, kurie siunčia ginklus Ukrainai, siekdami padėti jai kovoti su Rusijos invazija.
„Jei tikrai norime sustabdyti karą, išgelbėti gyvybes ir pasiekti taiką, turėtume nustoti siųsti ginklus į mūšio lauką, – sakė Li. – Visos šalys turėtų giliai apmąstyti skaudžias pamokas, kaip Ukrainos krizė išsivystė iki dabartinės būklės“.
„Iš esmės Ukrainos krizė yra masinis Europos saugumo valdymo prieštaravimų protrūkis“, – teigė Li.
Praėjusį mėnesį Li lankėsi daugelyje Europos sostinių, kadangi Pekinas siekia tapti tarpininku Rusijos kare Ukrainoje. Penktadienį jis užsiminė, kad Pekinas į regioną galėtų nusiųsti dar vieną delegaciją, nors konkrečios datos nenurodė ir nepasakė, kur ji galėtų vykti. „Tai buvo pirmas kartas, bet ne paskutinis“, – sakė jis.
Kinija teigia, kad yra neutrali konflikto šalis, tačiau kritikuojama dėl to, kad atsisako pasmerkti Maskvą už jos puolimą, ir dėl glaudžios strateginės partnerystės su Rusija.
Vasario mėnesį Pekinas paskelbė dokumentą, kuriame ragino „politiškai sureguliuoti“ konfliktą ir kuris, kaip perspėjo Vakarų šalys, gali leisti Rusijai išlaikyti didelę dalį užgrobtos Ukrainos teritorijos.
Per aukščiausiojo lygio susitikimą kovo mėnesį Maskvoje Kinijos vadovas Xi Jinpingas pakvietė Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną apsilankyti Pekine ir abu lyderiai pareiškė, kad jų ryšiai „įžengia į naują erą“.
Analitikai teigia, kad Kinija turi pranašumą santykiuose su Rusija ir kad jos įtaka didėja gilėjant Maskvos tarptautinei izoliacijai.
KinijaUkrainaRusija
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.